Menu

Koniec małżeństwa, które wygrało na loterii £161 mln

Koniec małżeństwa, które wygrało na loterii £161 mln
Tak państwo Wier cieszyli się z wygranej w 2011 r. (Fot. Getty Images)
Chris i Colin Weir ze Szkocji, którzy w 2011 roku trafili rekordową wygraną w loterii EuroMillions, właśnie ogłosili, że się rozwodzą - informuje 'Metro'.
Reklama

Para z Largs (hr. Ayrshire) jest małżeństwem od ponad 30 lat i ma dwoje dorosłych dzieci. 

"Z głębokim żalem informujemy, że ​​Chris i Colin zamierzają się polubownie rozstać. Nie będzie żadnych dalszych komentarzy w tej sprawie" - brzmi oświadczenie zamieszczone na łamach "The Scottish Sun".  Potwierdzono również, para żyła osobno "już od jakiegoś czasu".

8 lat temu były operator telewizyjny i była pielęgniarka znaleźli się na liście najbogatszych Brytyjczyków rankingu "Sunday Times".

W 2013 r. małżeństwo założyło fundację, nazwaną od ich nazwiska Fundusz Dobroczynny Weirów (The Weir Charitable Trust). Para sfinansowała także dwie operacje - dla czterolatki z porażeniem mózgowym oraz nastolatka, który stracił nogę.

Państwo Weir przeznaczyli również co najmniej 3 mln funtów na rzecz przedreferendalnej kampanii wspierającej niepodległość Szkocji. Przekazali także darowiznę swojemu lokalnemu klubowi piłkarskiemu.

Szczęśliwy los EuroMillions, który w lipcu w 2011 roku przypadł szkockiej parze, jest do tej pory najwyższą wygraną w loterii w Europie. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama