Menu

Kolejne 87 zgonów w UK. Wojsko wspomoże pracę policji

Kolejne 87 zgonów w UK. Wojsko wspomoże pracę policji
Na ulicach Londynu pojawiło się dziś wojsko. (Fot. Getty Images)
Liczba zgonów w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa wzrosła w ciągu ostatnich 24h o 87 do 422. Informacje te pojawiły się po tym, jak brytyjskie wojsko otrzymało nakaz dołączenia do policjantów, aby upewnić się, że mieszkańcy Wysp faktycznie nie wychodzą z domów.
Reklama

Według oficjalnych danych, w Wielkiej Brytanii jest obecnie 6 795 zarażonych, a 422 osób straciło życie. Najgorsza sytuacja panuje w Londynie, gdzie liczba zakażeń jest znacznie wyższa niż w innych regionach kraju.

Zdaniem ekspertów, oficjalna liczba chorych może być znacznie wyższa, a wiele osób nieświadomie zaraża innych, ponieważ przechodzi chorobę bezobjawowo. To z kolei stwarza szczególne niebezpieczeństwo dla osób starszych i mających inne problemy zdrowotne.

Premier Boris Johnsom przypomniał we wczorajszym wystąpieniu, że "jeszcze wiele osób straci życie", ponieważ szczyt zachorowań ma dopiero nastąpić - decyzja o zakazie wychodzenia z domów jedynie opóźnia ten proces, aby umożliwić NHS funkcjonowanie.

Policja zamierza sprawdzać, czy mieszkańcy UK stosują się do zakazu wychodzenia z domu. (Fot. Getty Images)

Po tym, jak do sieci trafiły dziś zdjęcia z londyńskiego metra ukazujące przepełnione składy, pojawiły się liczne apele, aby na stacjach pojawili się policjanci. Funkcjonariusze mieliby kontrolować, kto z pasażerów faktycznie jest kluczowym pracownikiem. Teraz do nadzorowania ulic dołączy również brytyjskie wojsko.

Według informacji mediów, żołnierze zajmą się ochroną pracowników NHS, a także - wspólnie z policjantami - upewniać się będą, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii faktycznie pozostają w domach. Żołnierze pomogą również w zabezpieczeniu dostaw i upewnieniu się, że szybki transport pomiędzy różnymi punktami na mapie kraju jest możliwy.

20 tys. żołnierzy zostało oddelegowanych do nowo utworzonej jednostki "Covid Special Force", która jest w stanie najwyższej gotowości np. w razie wybuchu zamieszek w kraju. 

W Wielkiej Brytanii obowiązują obecnie restrykcyjne zasady poruszania się wśród ludzi. (Fot. Getty Images)

Dodatkowo, jak wskazują media, Wielka Brytania sprowadza obecnie swoich żołnierzy z Iraku, spodziewając się, że ich praca i doświadczenie będzie potrzebne na brytyjskich ulicach.

Czytaj więcej:

Które sklepy w UK wciąż pozostaną otwarte?

Supermarkety w UK wdrażają nowe zasady dla kupujących

Policja w UK będzie sprawdzać, kto wchodzi do metra?

Orędzie Borisa Johnsona z historycznym rekordem oglądalności

  Komentarze
  • All
   25 marca, 06:22

   Nie oficjalnych zarazonych w londynie jest okolo 10000

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama