Menu

Kolejne 209 osób w UK zmarło z powodu koronawirusa

Kolejne 209 osób w UK zmarło z powodu koronawirusa
W UK z powodu koronawirusa zmarło już 1 228 osób. (Fot. Getty Images)
Liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się o 209 i wynosi 1 228 - poinformowało dziś po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
Reklama

Bilans nowych zgonów obejmuje okres między godz. 17:00 w piątek a godz. 17:00 w sobotę. Jest on nieco niższy niż ten podany wczoraj, obejmujący poprzednie 24 godziny, gdy zmarło 260 osób, co było jak do tej pory największą liczbą od początku epidemii.

Spośród 209 nowych zgonów, 190 miało miejsce w Anglii, 10 w Walii, sześć w Irlandii Północnej, zaś jeden w Szkocji (lokalizacji dwóch pozostałych zgonów jeszcze nie podano). W przypadku Walii i Irlandii Północnej oznacza to największy dobowy wzrost liczby zgonów od początku epidemii.

Łączny bilans ofiar śmiertelnych w poszczególnych częściach składowych Zjednoczonego Królestwa to co najmniej 1116 w Anglii, 48 w Walii, 41 w Szkocji i 21 w Irlandii Północnej.

W UK przeprowadzoni już niemal 130 tys. testów. (Fot. Getty Images)

Jak podało ministerstwo zdrowia, w całym kraju na obecność koronawirusa przebadano dotychczas 127 737 osób, z czego 19 522 testów dało wynik pozytywny. Oznacza to wzrost wykrytych zakażeń w ciągu doby o 2 433. Bilans nowych zakażeń obejmuje dobę między godz. 9:00 w sobotę a godz. 9:00 w niedzielę.

Wielka Brytania zajmuje ósme miejsce na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem i siódme pod względem liczby zgonów przez niego spowodowanych.

W liście, który od poniedziałku będzie rozsyłany do wszystkich gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, premier Boris Johnson ostrzegł, że kryzys związany z koronawirusem jeszcze się pogorszy, zanim sytuacja zacznie się poprawiać. Johnson i minister zdrowia Matt Hancock przebywają obecnie w izolacji domowej w związku z potwierdzoną u nich obecnością koronawirusa.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom NHS

Dyrektor NHS: Mniej niż 20 tys. zgonów z powodu epidemii będzie sukcesem

Boris Johnson wysłał list ostrzegawczy do każdego domu w UK

  Komentarze
  • Marian wąsaty
   29 marca, 16:31

   A u nas na budowie wszystko gra i koliduje jak powiadają gitowcy,ale nasza brygada wie jak się chronić przed koroną,jeden nasz kamrat Saszka Iwaniuk zdradził nam tajemnicę siły jego rodu,która jako jedyna w Irkucku pod kołem podbiegunowym przeżył epidemie Hiszpanki ,która wymietła całą jego wioskę oraz okoliczne wiochy.A sekret ten to samogon receptury ,którego szczerze jak oka w głowie ,a przekazał mu ją jego ojciec,a jemu dziadek i tak dalej,więc kupujemy tę jego samogonke,która ma 70 gradusów i zakuszamy ją cebulą-seta przed robotą,seta na brejku,oraz dwie po fajrancie .

  • Tymon
   29 marca, 16:59

   Na szczęście jeszcze żaden Polak mieszkający poza granica polski nie umarł na koronawirusa

  • Ja gosia
   29 marca, 22:33

   Też chcę tę tajemnicę poznać lub zdobyć ten specyfik ,bo dopiero 43 na karku ....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama