Menu

Kluby z Manchesteru przekażą £100 tys. na pomoc bankom żywności

Kluby z Manchesteru przekażą £100 tys. na pomoc bankom żywności
Obydwa kluby wspomogą organizację Trussell Trust. (Fot. Getty Images)
Słynne kluby piłkarskie z Manchesteru - City i United - przekażą łącznie 100 tysięcy funtów na pomoc bankom żywności. To akcja w związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.
Reklama

Jak poinformowano na brytyjskich stronach internetowych, obydwa kluby kwotami po 50 tys. wspomogą organizację o nazwie Trussell Trust. Wspiera ona sieć ponad 1 200 banków żywności, w tym około 20 w regionie Manchesteru.

Zwykle zbiórki żywności są organizowane przez grupy kibiców każdego klubu osobno przed domowymi meczami. Nie jest to teraz możliwe, bowiem rozgrywki w Anglii są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa.

W różne akcje dobroczynne, związane z przekazywaniem żywności potrzebującym, włączyły się także m.in.: Aston Villa Birmingham, Everton z dzielnicy Liverpoolu, Burnley i Newcastle United. Wsparcie starszym osobom oferują np. Brighton & Hove Albion.

"Wiemy, że będą ciężkie czasy dla ludzi i ich rodzin, jeśli chodzi o pracę i dochód" - stwierdził kapitan Burnley Ben Mee.

Natomiast kapitan West Ham United Mark Noble przekazał pieniądze, które otrzymuje za pisanie felietonów prasowych, na rzecz lokalnego banku żywności. "Musimy pomagać osobom starszym, słabszym i chorym w naszym społeczeństwie oraz minimalizować skutki tej choroby. Mogę sobie tylko wyobrazić obecną sytuację starszej i samotnej osoby" - przyznał.

  Komentarze
  • Zubi
   21 marca, 18:39

   sam Lewandowski z zona przekazali wiecej niz te kluby !!!! smieszni sa 100tys, ale jak przyslowie mowi niezaglada sie darowanemu......

  • Niki
   22 marca, 11:21

   Nieważne że dla tych klubów to jak kropla wody w rzece. Liczy się gest. Jakoś nie słychać by celebryci zarabiający miliony przekazali jakiekolwiek kwoty na pomoc w tym kryzysie.

  • Gość
   22 marca, 19:10

   czekam tylko jak to jedzenie kupowane na zapas przez ludzi czy banki żywnosci zacznie lądować na śmietniku.. taki temat.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama