Menu

Klub e-sportowy Cardiff Saints organizuje "babskie wieczory"

Klub e-sportowy Cardiff Saints organizuje "babskie wieczory"
Kobiety stanowią ok. 42 proc. profesjonalnych graczy w UK. (Fot. Getty Images)
Klub e-sportowy Cardiff Saints szuka kobiet do swoich drużyn. W salonie Belong Cardiff organizowane są comiesięczne 'babskie wieczory', podczas których w turniejach sportów elektronicznych mogą mierzyć się jedynie lokalne zawodniczki - podało BBC.
Reklama

Cardiff Saints liczy, że wieczory kobiece staną się regularną atrakcją w lokalnym kalendarzu e-sportowym. Wydarzenia są też dobrą okazją do poszukiwania nowych talentów.

Kobiety stanowią ok. 42 proc. profesjonalnych graczy na terytorium Wielkiej Brytanii - wynika z danych Stowarzyszenia dla Interaktywnej Rozrywki Wielkiej Brytanii (UKIE).

Reprezentująca salon Belong Cardiff Kelly McMahon liczy jednak, że dzięki klubom takim jak Cardiff Saints odsetek ten może być jeszcze wyższy.

"Dużo pań odwiedzających nasz salon sądzi, że nie są wystarczająco dobre, by rywalizować w grach - staramy się więc zapewnić im luźny klimat. Zamawiamy pizzę, organizujemy małe turnieje. W sumie jesteśmy miejscówką do spędzania wolnego czasu" - tłumaczy McMahon.

"Oprócz babskich wieczorów i dziewczyn, z którymi grałam dzisiaj, dosłownie każda osoba, z którą gram jest chłopakiem" - wskazuje jedna z zawodniczek wydarzenia w Belong Cardiff.

"Dosłownie każda osoba, z którą gram jest chłopakiem" - wskazuje jedna z zawodniczek. (Fot. Getty Images)

Wartość globalnego rynku sportów elektronicznych do 2022 r. ma przekroczyć poziom 1,2 mld dolarów. Walia może być zaś jednym z regionów, które zamierzają to wykorzystać.

W Walijskim Zgromadzeniu Narodowym sprawę e-sportu podniósł członek Partii Konserwatywnej David Melding, proponując przyciągniecie międzynarodowego turnieju rangi major do regionu - przypomina BBC.

Mężczyźni nadal stanowią zdecydowaną większość wśród e-sportowych wzorców do naśladowania. Aby to zmienić, organizatorzy rozgrywek powinni zapewniać zawodniczkom czas antenowy i miejsce na większych scenach. Może to inspirować inne kobiety do debiutu w profesjonalnych rozgrywkach i doprowadzić do zwiększenia różnorodności tego środowiska – przekonywała w marcu dyrektor ds. inicjatyw stowarzyszenia AnyKey Morgan Romine.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama