Menu

Klinsmann nie jest już trenerem Krzysztofa Piątka

Klinsmann nie jest już trenerem Krzysztofa Piątka
Juergen Klinsmann zrezygnował z prowadzenia Herthy BSC. (Fot. Getty Images)
Juergen Klinsmann zrezygnował z funkcji trenera Herthy Berlin, której piłkarzem jest Krzysztof Piątek. O decyzji szkoleniowiec poinformował na swoim profilu na Facebooku. Pracę w stołecznym klubie podjął pod koniec listopada.
Reklama

"Jako pierwszy trener potrzebuję zaufania pozostałych osób. Jedność, solidarność i koncentracja są kluczowe, szczególnie, gdy zespół broni się przed spadkiem. Jeśli te elementy nie są zagwarantowane, to nie mogę wykorzystać swojego potencjału i sprostać obowiązkom. Dlatego po długich rozważaniach postanowiłem zrezygnować z funkcji trenera i skupić się na roli członka rady nadzorczej" - napisał Klinsmann.

Jego oświadczenia najpierw zaskoczyło władze stołecznego klubu, które wstrzymały się z potwierdzeniem informacji, a później oficjalnie poinformowano, że były znakomity napastnik przestał pełnić funkcję szkoleniowca. Wcześniej miał zakomunikować to drużynie, z którą pożegnał się przed porannym treningiem.

W przerwie zimowej Hertha przeznaczyła na transfery ponad 70 mln euro, z czego ok. 25 mln wydano na Piątka. Z czterech meczów w rundzie rewanżowej wygrała jednak tylko jeden. W sobotę uległa na własnym stadionie FSV Mainz 1:3 i w tabeli zajmuje 14. miejsce. Nad strefą spadkową ma sześć punktów przewagi.

"Jestem przekonany, że osiągniemy cel i Hertha pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej" - podkreślił 55-letni Niemiec.

Klinsmann berliński klub objął po trzech latach odpoczynku od pracy szkoleniowej. W latach 2011–16 prowadził reprezentację USA, a wcześniej kadrę Niemiec, z którą zajął trzecie miejsce na MŚ 2006, i Bayern Monachium.

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Juergen Klinsmann trenerem Herthy Berlin

Oficjalnie: Piątek przeszedł z Milanu do Herthy Berlin

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama