Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Klienci w UK: Shake z McDonald's "zrujnowany" przez papierowe słomki

Klienci w UK: Shake z McDonald's "zrujnowany" przez papierowe słomki
Nie wszyscy klienci są szczęśliwi z eko słomek. (Fot.Twitter/@joegmez)
Niektórzy klienci restauracji McDonald's w Wielkiej Brytanii nie mogą pogodzić się tym, że plastikowe słomki zostały zastąpione papierowymi. Ich zdaniem, 'rujnują' kultowe mleczne koktajle sprzedawane przez sieć - informuje 'Metro'.
Reklama

Plastikowe słomki są passe i rozumieją to nawet tacy giganci jak McDonald's. Dlatego już we wrześniu ub. roku sieć zaczęła je wycofywać, aby do końca br. zastąpić papierowymi alternatywami we wszystkich restauracjach w Wielkiej Brytanii.

Papierowe słomki nie znalazły jednak uznania w przypadku niektórych brytyjskich klientów, którzy narzekają, że papier "rozpada się", "wygina" i "nie da się z takich słomek pić" - zwłaszcza mlecznych koktajli. 

"Papierowe słomki są OK, ale jak pijesz colę. Gorzej, gdy zamówisz shake'a. Raz miałem z nią taki problem, że jak tylko dotarłem do domu, od razu wziąłem z szuflady plastikową" - napisał na Twitterze zdenerwowany klient. Powstała nawet petycja o przywrócenie słomek z plastiku, pod którą podpisało się już ponad 30 tys. osób. 

Jest jednak mało prawdopodobne, aby McDonald’s zmienił zdanie. Jak tłumaczy rzecznik sieci, decyzja została podjęta po "wysłuchaniu obaw klientów" - a konkretnie po tym, jak niemal 500 tys. osób podpisało petycję "The Sum of Us", wzywającą do zaprzestania korzystania z tworzyw sztucznych.

"Nasi dostawcy zrobili dla nas papierowe słomki, które są trwałe przez co najmniej 30 minut w przypadku większości, jeśli nie we wszystkich napojach" - zapewnia przedstawiciel McDonald’s, cytowany przez "Metro".

Cześć klientów nie tylko poparła McDonald’s, ale zarzuciła jednocześnie ignorancję tym, którzy narzekają, że nie mogą "rozkoszować się" mlecznym koktajlem. "Niektórzy muszą dorosnąć", "Nie mogę znieść jęków tych, którzy narzekają, że McDonald's zmienił plastik na papier", "Może watro zająć się ważnymi problemami tego świata?" - czytamy w komentarzach na Twitterze.

 

  Komentarze


  • Staines
   25 kwietnia, 11:09

   No mnie to tez dziwi ZE NADAL SA JAKIEKOLWIEK SŁOMKI ludzi trzepie i to bardzo . U mnie w kawiarni biarą słomki do malych buteleczek z sokiem

  • Danski
   26 kwietnia, 06:19

   Shake i tak jest już zrujnowany hahaha. Jest wręcz ochydny!!! Nie to co w Pl... Zresztą jak cała Uk

  • Slomka
   26 kwietnia, 07:51

   Moja slomka podczas picia shake'a tak nie wygladala. Nie wiem co ktos robil z ta slomka. Bardzo dobrze, ze rezygnuja z plastikowych slomek na rzecz papierowych. Dbajmy o srodowisko. Myslmy i przyszlosci chociaz troche...

  • Marcin
   26 kwietnia, 08:59

   uwielbiam czytać te idiotyczne opinie, o tym, że "zamiana plastiku na papier RATUJE PRZYRODĘ" ;D tak, lepiej wyciąć w pień wszystkie drzewa dookoła świata żeby rozkoszować się korzystaniem z papierowych słomek... imbecyle. zaorać.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama