Menu

Kierowca ciężarówki, w której znaleziono 39 ciał, przyznał się do winy

Kierowca ciężarówki, w której znaleziono 39 ciał, przyznał się do winy
Zwłoki odkryto na terenie parku przemysłowego w Grays w hrabstwie Essex. (Fot. Getty Images)
Maurice Robinson, pochodzący z Irlandii Północnej kierowca ciężarówki, w której w październiku zeszłego roku znaleziono ciała 39 wietnamskich imigrantów, przyznał się wczoraj do 39 zarzutów nieumyślnego zabójstwa.
Reklama

Drugi oskarżony w tej sprawie, Gheorge Nica, który ma podwójne obywatelstwo rumuńskie i brytyjskie, nie przyznał się ani do 39 zarzutów nieumyślnego zabójstwa, ani do pomocy w nielegalnej imigracji. Obaj składali zeznania przez łącze wideo, bo z powodu epidemii koronawirusa rozprawy sądowe odbywają się zdalnie.

W nocy z 22 na 23 października zeszłego roku na terenie parku przemysłowego w Grays w hrabstwie Essex w kontenerze-chłodni na naczepie ciężarówki prowadzonej przez Robinsona odkryto ciała 31 mężczyzn i ośmiu kobiet.

Wśród zmarłych było 10 nastolatków, w tym dwóch 15-letnich chłopców. Wszyscy zmarli byli Wietnamczykami. Kontener tej samej nocy przypłynął promem z Zeebrugge w Belgii. W marcu br. poinformowano, że wszyscy zmarli w wyniku niedoboru tlenu lub wychłodzenia, bądź połączenia tych czynników.

Wszyscy zmarli byli Wietnamczykami. (Fot. Getty Images)

W listopadzie ub. roku 25-letni Robinson przyznał się do zarzutów pomocy w nielegalnej imigracji do Wielkiej Brytanii oraz przyjęcia pieniędzy, o których wiedział lub podejrzewał, że pochodzą z przestępstwa. Wówczas jednak nie przyznał się do nieumyślnego zabójstwa.

We wczorajszej rozprawie uczestniczyło jeszcze trzech innych oskarżonych - jeden mieszkaniec Irlandii Północnej oraz dwóch obywateli Rumunii mieszkających w Wielkiej Brytanii. Im wcześniej postawiono zarzuty udziału w spisku w celu pomocy w nielegalnej imigracji.

Właściwy proces oskarżonych rozpocznie się 5 października.

Czytaj więcej:

Zarzuty zabójstwa dla kierowcy ciężarówki ze zwłokami

39 ciał w ciężarówce w Essex: Troje zatrzymanych zwolniono za kaucją

Policja w UK: Wszyscy zmarli w ciężarówce to Wietnamczycy

Policja zidentyfikowała wszystkie ofiary z ciężarówki

Wśród ofiar znalezionych w ciężarówce było 10 nastolatków

  Komentarze
  • Typ
   9 kwietnia, 11:33

   a co nieletni tutaj robili ? ci dorosli wietnamczycy sa odpowiedzialni za ich smierc pozwalajac im podrozowac a nie odsylajac na policje

  • Luki
   9 kwietnia, 16:20

   Nastoletni bo moze na handel organami dla Bogaczy bo inaczej po Co? Sprzedani...
   Smutne to bardzo..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama