Menu

Kidawa-Błońska: Wzywam Polonię do rejestrowania się na wybory

Kidawa-Błońska: Wzywam Polonię do rejestrowania się na wybory
Polacy w UK i innych krajach w Europie w ubiegłym roku w zdecydowanej większości głosowali na Koalicję Obywatelską. (Fot. Getty Images)
Wzywam rodaków mieszkających na całym świecie do rejestrowania się na wybory prezydenckie; może to być niezbędne, by protestować, jeśli wybory zostaną przeprowadzone z naruszeniem prawa - przekazała w liście skierowanym do Polonii kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.
Reklama

"Polska stoi dziś na rozdrożu i to nie tylko z powodu nieoczekiwanej pandemii, ale stosowanego przez obecną władzę systematycznego łamania konstytucyjnego porządku i braku zwyklej, ludzkiej przyzwoitości. Ich wyrazem jest gotowość obozu rządzącego do przeprowadzenia wyboru Prezydenta RP w sposób, który wykluczy z tego obywatelskiego aktu wielu Rodaków żyjących poza granicami Polski" - napisała Kidawa-Błońska w liście skierowanym do Polonii.

Jak podkreśliła, polskie obywatelstwo nie zna granic - Polacy żyją i pracują na wszystkich kontynentach. "Wasza polskość i umiłowanie Ojczyzny zderza się dziś niestety nie tylko z pandemią, ale przede wszystkim z bezwzględnością i cynizmem obecnej władzy" - zauważyła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

"Mimo to, wzywam Was, Rodaków mieszkających na całym świecie do rejestrowania się na wybory prezydenckie. Może to być niezbędne, aby protestować, jeśli wybory zostaną przeprowadzone z naruszeniem prawa" - podkreśliła.

Sytuacja w Polsce pozostaje napięta, a zbliżające się wybory sugerują, że może dojść do kolejnych niepokojów społecznych. (Fot. Getty Images)

Wyraziła nadzieję, że uda się doprowadzić do tego, "iż wszyscy będziemy mogli wziąć dział w uczciwych, równych, tajnych, i co dziś najważniejsze bezpiecznych wyborach Prezydenta RP". "Nic nie jest przegrane, nic, mimo wysiłków obozy władzy, nie jest stracone. Nadal jesteśmy we wspólnocie demokratycznych wartości. Każdy głos za Polską praworządną i demokratyczną, żyjącą w symbiozie z innymi krajami, Polską w europejskich i transatlantyckich strukturach liczy się i będzie ważnych dla naszej przyszłość" - oświadczyła Kidawa-Błońska.

Jak podkreśliła, "Polonia wiele razy pokazała umiłowanie Ojczyzny - w czasie wielkiego zrywu Solidarności i stanu wojennego, kiedy walczyliśmy o członkostwo w NATO i Unii Europejskiej". "Dziś znowu nasza wspólna Ojczyzna, Polska, może jak nigdy przedtem, potrzebuje was i waszego zaangażowania" - podkreśliła kandydatka KO.

Zapewniła, że będzie nadal "konsekwentnie domagać się przełożenia terminu wyborów i upominać się o niezbywalne, konstytucyjne prawa Polaków mieszkających za granicami kraju.

Czytaj więcej:

PKW: W wyborach prezydenckich wystartuje 10 kandydatów

Wybory prezydenckie w Polsce. "Drukowanie kart już trwa"

  Komentarze
  • Boryslaw Pupka
   25 kwietnia, 16:10

   Po co idiotko mamy rejestrowac sie, skoro latwiej bedzie, gdy rodzina w Polsce wypelni i wysle karty.

  • TeJot
   25 kwietnia, 16:31

   Zarejestruje się i zagłosuje na Dudę. Racja Polonia powinna pomoc Polsce i odsunac sprzedawczykow i oszustów od władzy.
   Pani kandyduje mówiąc że Konstytucja jest ważniejsza od życia ludzkiego?!
   Nie ma wiekszej wartości niż życie ludzkie!!!
   Masakra jak zakłamani i bezczelni jesteście wy z KO. Jeszcze nie było wyborów a już mówicie o protestowaniu. Wy mówicie o przyzwoitości i praworządności? Okradliscie Polaków rozsprzedaliscie mienie zubozyliscie kraj.!!!
   Myślicie że ludzie zapomnieli?!
   Tylko idiotka bez wyobraźni zagłosuje na Was dzbany.

  • Ggg
   25 kwietnia, 16:58

   Ty pupa, sorry pupka, ty jestes idiota. Musisz podpisać osobiście.Rodzina tego nie zrobi.

  • El Presidente
   25 kwietnia, 17:23

   Co ta baba znow glupiego wymyslila. Totalniacy juz totalnie zglupieli.

  • Tymczasowy
   25 kwietnia, 17:58

   Nie wiem już o co chodzi. Raz mówią żeby nie iść na wybory, to znów teraz żeby się rejestrować i iść. Czy oni wiedzą czego chcą? Przecież tylko ktoś, kto nie śledzi sytuacji w Polsce może oddać głos na kogoś z opozycji. Kidawa, Biedroń, Chołownia, Kosiniak z Kukizem? Czy ktoś może oddać na nich głos? Nie sądzę, żeby ludzie mieli aż tak wyprane mózgi. To niemożliwe żeby ktoś był aż tak głupi!

  • PO KO
   25 kwietnia, 18:00

   W Polsce jest 11 tys zarażonych a wybory korespondencyjne wg Kandydatki i PO będą "śmiercionośne" a koperty zabójcze.
   W UK, Francji, Niemczech po 150 tyś a Kidawa-Błońska namawia do głosowania osobistego a w rezultacie do spędzenia kilku godzin w kolejce do ambasady wśród rzeszy potencjalnie zarażonych ludzi.
   Gdzie tu logika ?

  • Kałamarnica
   25 kwietnia, 18:17

   O wmorde, ostro idzie, niezła dzida, jak pokazałem dziadkowi jej zdjęcie to z babką przez tydzień z pokoju nie wychodzili, a potem babcia jakaś taka żywsza była, nuciła biełego misia przy obieraniu kartofli

  • Kurduopel
   25 kwietnia, 18:28

   Walić te wybory... To jest farsa.

  • Poseł pupka
   25 kwietnia, 18:29

   Jeżeli się zarejestruje to nigdy nie oddam głosu na taką kukłe,która nie umie czytać z promptera.

  • Biłgorajski filozof
   25 kwietnia, 18:37

   Mi to lotto,ja nie mam czasu o myśleniu co tam u rodaków w polszy słychać ,bo żyje w Anglii,która dba o swoich obywateli więc bezstresowo znoszę kwarantanne,bo mój zakład już 6 tydzień wypłaca mi 80%pensji ,a że moja rata kredytu na dom to £235 ,bo 8 lat temu ,gdy kupowałem dom to wpłaciłem 25%depozytu to teraz gruiluje na ogrodzie z piwerkiem w renku i łapię promienie słoneczne,bo pogoda w tym roku dopisuje.

  • Karol
   25 kwietnia, 20:32

   Kobieto nie kompromituj się bardziej. Gdzie byłaś przed wyborami? Za twoich radów wyjechało nas 4 miliony bo nie było pracy, bieda

  • Xdddd
   25 kwietnia, 20:54

   rejestrujcie sie idi*ci.w razie gdy zostanie stwierdzone ze zostalismy pominieci w wyborach,bedziemy mogli domagac sie odszkodowania od tak zwanego rzadu czytaj PIS

  • Czytelnik anonimowy
   25 kwietnia, 21:11

   A ten swoje... Pod każdym artykułem daje podobny komentarz tylko nicki zmienia. Na litość boską już chyba każdy wie jaki jesteś zaj***sty jesteś, jaki mądry, jaki ty łeb masz, że taką małą ratę kredytu płacisz. Brawo ty. Rząd ci płaci za siedzenie w ogródku i żłopanie piwska i się cieszysz? To siedź, żłop i się ciesz... Masz aż taką potrzebę żeby się tym co chwilę chełpić?? Bo może czasem jeszcze jakiś polaczek który nadal tyra, bo mu nie dali 80% nie czytał i mu gul jeszcze nie skoczył... Pisz, pisz, jak ma ci to pomóc to pisz

  • AJK
   25 kwietnia, 21:17

   chce żeby Polacy się rejestrowali za granicą? SAMOBÓJSTWO POLITYCZNE!

  • Fan clarksona
   25 kwietnia, 23:02

   Ani duda .. ani reszta bandytow i razem z ministrem szumowinowskim nie zaslugują nawet na kare chłosty.. nie zasuguja na nic.. nie zaglosuje na oszustow.. pokazali na co ich stać..żydokomuna

  • Narodowiec
   26 kwietnia, 00:21

   Ja bym poszedł na wybory i zagłosował na kandydata konfederacji Krzysztofa Bosaka,ale mieszkam w Notthingham i pierwszy raz się zdarza,że moje miasto nie zostało uwzględnione jako okręg wyborczy,co jest dziwne,bo myślę że w moich stronach jest liczna Polonia tak jak w Menchesterze czy Londynie a tak jeżeli mam dymać do konsula w Menchesterze to sorry Gregory chyba zostanę w domu,chyba ,że wybory korenspondencyjne obejmą UK.

  • Norbert nowak
   26 kwietnia, 01:41

   Nauczcie sie czytac ze zrozumieniem.
   Kidawa nie namawia do glosowania. Namawia do zarejestrowania sie zeby mozna bylo protestowac opierajac sie na fakcie ze PIS zlamal prawo wiec wybory sa nielegalne...co za tym idzie mozecie sie domagac kolejnych wyborow.

   Nie wiem jak wy ale ja juz wiem ze nie da sie osobiscie/listownie glosowac wiec te prawo zostalo mi odebrane.
   Czy powinienem sie zarejestrowac zeby byc w systemie tych co "chcieli a nie mogli" glosowac...

  • Ktos
   26 kwietnia, 07:47

   Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie jest napisane żeby iść na wybory. Macie się tylko zarejestrować żeby mieć podstawę do zakwestionowania legalności tych wyborów czy to z braku możliwości oddania głosu osobiście z powodu pandemi czy jakiegokolwiek innego.

  • Do budka
   26 kwietnia, 08:32

   Chodzi o to właśnie żeby rodzina w PL za ciebie tego nie zrobiła albo pis nie ukradł twoich danych i oddał twój głos na swojego kandydata.Nie musisz iść na wybory ale warto się zarejestrować. Ja tak zrobię a że rząd mi uniemożliwia głosowania powszechnego podam ich do sądu.

  • Buzz
   1 maja, 22:37

   Nie ważne gdzie mieszkacie, możecie się do któregokolwiek obwodu zarejestrować w całym UK, skoro głosujemy korespondencyjnie to podajemy na jaki adres chcemy kopertę i zostanie nam ona dostarczona do domu, łatwizna, tu jest link, ja już się zarejestrowałem: https://ewybory.msz.gov.pl/m

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama