Menu

Kibice Newcastle żądają zwrotu pieniędzy za bilety

Kibice Newcastle żądają zwrotu pieniędzy za bilety
Kibice zarzucają klubowi "fatalną komunikację" z fanami oraz brak decyzji dotyczących biletów. (Fot. Getty Images)
Pandemia koronawirusa może odcisnąć nie tylko sportowe piętno na piłkarskim klubie Newcastle, ale również narazić na koszty społeczne. Kibice żądają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane karnety i bilety, oskarżając jego władze o 'niedopełnienie obowiązku wobec fanów'.
Reklama

Inne kluby jeszcze przed informacją o wznowieniu rozgrywek bez udziału publiczności zareagowały decyzjami o zwrocie kibicom proporcjonalnych środków za niewykorzystane karnety, a nawet pojedyncze bilety. Jako pierwszy uczynił to Tottenham, a za nim m.in. Arsenal, Manchester City i Manchester United czy znacznie mniejsze potęgi jak Burnley, Brighton czy Everton.

Stowarzyszenie Kibiców "Srok" jest zdania, że spodziewane w najbliższym czasie zmiany właścicielskie w klubie (konsorcjum z Arabii Saudyjskiej ma przejąć klub za 300 mln funtów) nie mogą być żadnym usprawiedliwieniem fatalnej komunikacji z fanami oraz braku decyzji dotyczących biletów.

Liga angielska ma wznowić rywalizację 17 czerwca nie tylko bez publiczności, ale i być może, na neutralnych obiektach. Policja obawia się bowiem, że w niektórych przypadkach kibice będą się gromadzili wokół stadionów, stwarzając zagrożenie epidemiczne.

Wśród meczów wytypowanych do rozegrania na neutralnym boisku jest m.in. spotkanie Newcastle United - Liverpool. "The Reds" prowadzą w tabeli i są blisko wywalczenia pierwszego od 30 lat tytułu. Mają aż 25 punktów przewagi nad wiceliderem, broniącym tytułu Manchesterem City (jeden mecz zaległy).

Czytaj więcej:

BBC: Wznowienie sezonu 17 czerwca

Mecze na neutralnych stadionach? Anglicy boją się kibiców

Premier League: Kibice mają wrócić w przyszłym sezonie

Gwiazda Premier League ofiarą złodziei. Mahrez stracił ponad £500 tys.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama