Menu

Kayak.pl: "Za bilet lotniczy zapłacimy mniej tydzień przed majowym weekendem"

Kayak.pl: "Za bilet lotniczy zapłacimy mniej tydzień przed majowym weekendem"
Polacy coraz chętniej podróżują po świecie. Warto jednak wiedzieć, kiedy bilety są najtańsze. (Fot. Getty Images)
Wybierając się na urlop tydzień przed majowym weekendem, zapłacimy mniej za bilet lotniczy - wynika z analizy Kayak.pl. W przypadku miast, które znalazły się w czołowej dziesiątce, koszt przelotu z Polski w okolicach Wielkanocy był średnio o 26 proc. niższy niż na majówkę.
Reklama

"Z analizy cen lotów na ulubionych trasach krótko- i średniodystansowych Polaków w 2019 roku wynika, że podróżni zapłacą mniej, wybierając się na urlop tydzień przed majowym weekendem. W przypadku wszystkich miast, które znalazły się w czołowej dziesiątce, koszt przelotu z Polski w okolicach Wielkanocy jest średnio o 26 proc. mniejszy niż na majówkę" - wynika z analizy wyszukiwarki Kayak.pl.

Jak przekazano, za loty do Rzymu w drugiej połowie kwietnia Polacy zapłacą średnio 534 złote i zaoszczędzą do 35 proc. w porównaniu z pierwszym tygodniem maja.

"Podobnie kształtują się różnice procentowe w cenach biletów lotniczych w tych terminach do innych europejskich miast: Polacy zaoszczędzą do 27 proc. na lotach do Barcelony, do 29 proc. do Paryża i do 36 proc. do Mediolanu" - można przeczytać.

Z kolei miłośnicy Grecji mogli na Wielkanoc upolować największe okazje – loty do Aten pod koniec kwietnia kosztują średnio 379 złotych, a na majówkę ich ceny wzrastają do średnio 823 złotych.

Z analizy Kayak.pl w pierwszej 10 najpopularniejszych kierunków podróży na trasach krótko- i średniodystansowych w 2019 roku znalazły się następujące miasta: Rzym, Barcelona, Londyn, Lizbona, Paryż, Ateny, Mediolan, Luqa, Palma de Mallorca oraz Amsterdam.

"O ile kupując bilety lotnicze w okolicach Wielkanocy, można liczyć na niemałe oszczędności, z noclegami sytuacja wygląda nieco inaczej. Jak pokazują dane Kayak.pl, ceny za noc w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w okolicach świąt wielkanocnych są w 2019 roku średnio o 14 proc. wyższe niż podczas długiego majowego weekendu" - napisano.

Z danych wyszukiwarki wynika, że w niektórych miastach to jednak wciąż druga połowa kwietnia jest korzystniejsza cenowo niż początek maja.

"Jest to dobra wiadomość dla planujących wiosenny odpoczynek w Rzymie, Londynie i Mediolanie – podróżni za noclegi na Wielkanoc zapłacą odpowiednio o 11 proc., 21 proc. i 3 proc. mniej niż w długi majowy weekend. Natomiast w przypadku pozostałych miast z zestawienia, to ceny noclegów na majówkę wypadają korzystniej. Największą różnicę cenową można zaobserwować na przykładzie miasta Luqa" - zauważają eksperci Kayak.pl

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama