Menu

Kate i William "polecieli pustym pasażerskim samolotem"

Kate i William "polecieli pustym pasażerskim samolotem"
Ich ostatnie wakacje mogły nie być tak przyjazne dla środowiska, jak się wydawało. (Fot. Getty Images)
Książę William i księżna Kate byli niedawno chwaleni za podróż samolotem 'zwykłymi liniami lotniczymi'. Tymczasem, jak podają brytyjskie media, oprócz członków rodziny królewskiej na pokładzie nie było innych pasażerów.
Reklama

Ostatnie wakacje księcia i księżnej Cambridge, którzy wraz z rodziną polecieli tanimi liniami Flybe do Szkocji, mogły nie być tak przyjazne dla środowiska, jak się wydawało. 

Książę William i Kate Middleton zostali pochwaleni wcześniej w tym tygodniu za wybranie taniego lotu Flybe podczas podróży do Balmoral. Lot o wartości 73 funtów za osobę stanowił wyraźny kontrast w porównaniu z czterema podróżami prywatnym odrzutowcem, z którego Harry i Meghan Markle skorzystali w ciągu zaledwie 11 dni.

Szefowie Flybe otrzymali polecenie, aby wysłać po królewską parę i ich dzieci pusty samolot Embraer 145. (Fot. Getty Images)

Jednak od tego czasu ujawniono, że szefowie Flybe otrzymali polecenie, aby wysłać po królewską parę i ich dzieci pusty samolot Embraer 145. Lot zarejestrowano pod numerem EZE041P. Litera "P" na końcu oznacza, że na pokładzie nie było pasażerów. Samolot miał przelecieć 200 kilometrów. 

W sumie dwa puste loty spowodowały 4,5 tony emisji dwutlenku węgla. Jak informuje w rozmowie z "Daily Mail" źródło zbliżone do sprawy, książę William i Kate byli całkowicie nieświadomi rzekomej zmiany i nie prosili o żadne specjalne traktowanie.

Przedstawiciele Flybe twierdzi, że firma nie ma z tym nic wspólnego. "Zaprzeczamy, że decydowaliśmy, który samolot ma latać na trasie w pełni obsługiwanej przez Eastern Airways" - poinformowano.

  Komentarze
  • Ja
   25 August 2019, 20:11

   Kilka dni temu to inni pasażerowie ich podpatrzyli w tym samolocie a dzisiaj już wiadomo że ten samolot był pusty.

   A prawda jest taka że do samolotu z pasażerami polecieli nich wynajęte sobowtóry a oni w tym samym czasie pustym samolotem gdzie indziej. Za ten pusty samolot zapłacił duch Amy Winehouse który zupełnie się o nich nie martwi ale chciał sobie poczytać co napiszą o tym w gazetach.

  • Gość
   26 August 2019, 12:13

   wiadomo, prowadzą wszak ekologiczny tryb życia haha

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama