Menu

Kareem Abdul-Jabbar będzie... projektantem czapek

Kareem Abdul-Jabbar będzie... projektantem czapek
Kareem Abdul-Jabbat to "człowiek orkiestra". (Fot. Getty Images)
Legendarny Kareem Abdul-Jabbar, najskuteczniejszy koszykarz w historii ligi NBA, który dał się poznać z wszechstronnych pasji, będzie mógł wzbogacić swój życiorys o kolejną umiejętność. Jego pierwszy klub Milwaukee Bucks poprosił go o zaprojektowanie czapek z daszkiem.
Reklama

Jak podał portal CBS 58, trzy nowe wzory bejsbolówek, z których dwa zaprojektuje właśnie Abdul-Jabbar, zostaną rozdane kibicom podczas trzech wybranych meczów w hali Bucks w nowym sezonie.

Abdul-Jabbar sześciokrotnie triumfował w lidze NBA. Po raz pierwszy w 1971 roku z Milwaukee Bucks (1969-1975), a pięć kolejnych tytułów zdobył z Los Angeles Lakers (1975-1989). W całej karierze uzyskał rekordową w NBA liczbę punktów - 38 387. 19-krotnie wystąpił w Meczu Gwiazd Wschód - Zachód.

Po zakończeniu kariery udziela się charytatywnie - m.in. wystawił w tym roku na akcję ponad 90 swoich pamiątek, w tym cztery mistrzowskie pierścienie, za które otrzymał 2,8 mln dolarów przekazane na cele dobroczynne. Jest też autorem książek dla dzieci oraz powieści detektywistycznych.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.01.2020
  GBP 5.031 złEUR 4.246 złUSD 3.831 złCHF 3.954 zł

  Sport


  Reklama