Menu

Kandydat na prezydenta USA miał zawał serca

Kandydat na prezydenta USA miał zawał serca
78-letni Sanders jest najstarszym kandydatem starającym się o nominację Demokratów w wyścigu o Biały Dom. (Fot. Getty Images)
Senator Demokratów Bernie Sanders, który ubiega się o nominację swojej partii w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku, na początku tego tygodnia przeszedł zawał serca - poinformowali wczoraj jego lekarze. Dwa dni temu Sanders został hospitalizowany w związku z bólem w klatce piersiowej.
Reklama

Początkowo sztab wyborczy Sandersa informował, że lekarze wszczepili senatorowi dwa stenty w związku z niedrożnością jednej z tętnic. Wczoraj Sanders opuścił szpital, a wówczas światło dzienne ujrzały bardziej szczegółowe informacje na temat stanu jego zdrowia.

"Po stawieniu się w szpitalu z bólem w klatce piersiowej u senatora Sandersa zdiagnozowano zawał mięśnia sercowego" - oświadczyli lekarze Arturo Marchand Jr. i Arjun Gururaj, którzy opiekują się senatorem. Wyjaśnili, że "wszystkie inne tętnice" funkcjonują prawidłowo.

Starcie w debacie z Hillary Clinton w 2016 r. (Fot. Getty Images)

Po tym jak Sanders trafił do szpitala, jego sztab wyborczy do odwołania zawiesił jego walkę o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku. "Sztab do odwołania anulował wszystkie wydarzenia i wystąpienia, w których senator miał wziąć udział" - poinformowano.

78-letni Sanders, senator ze stanu Vermont, jest najstarszym kandydatem starającym się o nominację Demokratów w wyścigu o Biały Dom. Określa się jako "demokratyczny socjalista".

Największe szanse na zdobycie nominacji Partii Demokratycznej do walki z prezydentem Donaldem Trumpem o fotel prezydenta, ma obecnie były wiceprezydent USA, 76-letni Joe Biden.

 

Czytaj więcej:

USA: Decyzja ws. wiz dla Polaków nie wymaga zatwierdzenia przez Kongres

Do USA z Polski bez wiz. Jest podpis Donalda Trumpa

Trump: Impeachment to próba zamachu stanu

  Komentarze


  • Putin
   5 października, 22:10

   I tak Trump sie pozbywa konkurencji.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama