Menu

Kanadyjskie media: Wojsko chce przyciągnąć kobiety krótszymi spódnicami

Kanadyjskie media: Wojsko chce przyciągnąć kobiety krótszymi spódnicami
Kobiety w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych stanowią 15,9 proc. żołnierzy. (Fot. Getty Images)
Kanadyjskie Siły Zbrojne chcą zachęcić kobiety do wstępowania do wojska, proponując im krótsze spódnice i przedstawiając medale jako 'błyskotki' - pisze kanadyjski dziennik 'Ottawa Citizen'.
Reklama

Kobiety w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych stanowią 15,9 proc. żołnierzy. Do 2026 roku ich odsetek ma się zwiększyć do 25 proc.

Dziennik "Ottawa Citizen" dotarł do dokumentów strategicznych, w których zawarte są pomysły na zwiększenie liczby kobiet w wojsku, wytworzone w 2017, 2018 i 2019 roku. 

Jak wynika z dokumentów, analitycy są zdania, że kobiety nie chcą wstępować do wojska, bo "odczuwają dyskomfort" w związku z tym, że zawód żołnierza wiąże się z walkami i z ewentualnością zabijania ludzi, a "w szczególności niewinnych ludzi".

Kobiety nie chcą wstępować do wojska, bo zawód żołnierza wiąże się z ewentualnością zabijania ludzi. (Fot. Getty Images)

Pojawiają się także obawy związane z molestowaniem seksualnym oraz z tym, że weterani nie otrzymują wystarczającego wsparcia i "często cierpią na zespół stresu pourazowego". Dodatkowo - twierdzą analitycy - młode kobiety są przekonane, że ich kariera w wojsku ograniczy ich życie osobiste i wolność.

Analitycy sugerują, że kobiety można zachęcić do wstępowania do wojska, podkreślając społeczne i rozrywkowe aspekty służby wojskowej. Zauważają, że o wyglądzie mundurów dla kobiet zdecydowali w większości "mężczyźni w średnim wieku, których poglądy nie odzwierciedlają obecnych trendów wśród grupy docelowej". Podkreślają, że mundury powinny być "odpowiednio dopasowane i profesjonalne". Sugerują też skrócenie i zwężenie spódnic.

Wśród propozycji pojawiły się też publikacje w mediach społecznościowych opatrzone hasłami: "Moimi błyskotkami są moje medale" i "Moje barwy wojenne to mój kamuflaż". Zasugerowano też pokazanie żołnierki rzucającej granat i podpisanie obrazka: "Jasne, że rzucam jak dziewczyna, ale nigdy nie pudłuję". 

  Komentarze
  • Niedobry piotruś
   11 lutego, 13:07

   Szybciej je przyciągną gdy w książeczce wojskowej zamiast normalnego zdjęcia będzie sweet focia, a na gimnastyce zamiast przysiadów wypinanie pośladków do aparatu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama