Menu

Już ponad 25 tys. pasażerów wróciło "LOT-em do domu"

Już ponad 25 tys. pasażerów wróciło "LOT-em do domu"
Dzisiaj odbędzie się 18 lotów w ramach akcji "Lot do Domu". (Fot. Facebook/LOT Polish Airlines)
W pierwszym tygodniu akcji 'Lot do domu' do Polski wróciło 25,7 tys. obywateli, głównie z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii. Przewoźnik wykonał 185 rejsów 43 samolotami - poinformowały wczoraj Polskie Linie Lotnicze LOT.
Reklama

W ósmym dniu operacji LOT wykonuje połączenia m.in. z Podgoricy, Zagrzebia, Oslo, Bergen, Skopje, Amsterdamu i Madrytu, zabierając Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców.

W poniedziałek firma ma przywieźć obywateli m.in. z Dubaju, Chicago, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu, Helsinek, Dublina i Budapesztu, a w następnych dniach także z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki i Kapsztadu, oraz z Zanzibaru i Denpasar. LOT wprowadził także możliwość powrotu z Male na Malediwach, Filipin (Cebu i Manila), a także z Singapuru.

Rejsy w ramach operacji "Lot do domu" są planowane na kilka dni do przodu na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym.

Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach akcji, jest dostępny na stronie internetowej przewoźnika: lot.com/pl/pl/lot-do-domu. Zapotrzebowanie na przelot można zgłaszać za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com.

Do akcji dołączyli także przewoźnik autokarowy Polonus i PKP Intercity. Uruchomiono dodatkowe połączenia krajowe kolejowe i drogowe, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina w Warszawie do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach są dostępne na stronie lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

LOT podkreśla, że wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji "Lot do domu" są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Czytaj więcej:

Utknąłeś poza granicami kraju? LOT-em wrócisz do Polski

Już 12 tys. pasażerów wróciło "LOT-em do domu"

Do Polski wróciło ponad 20 tys. osób w ramach akcji "Lot do domu"

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   23 marca, 18:21

   Tak wszystko ładnie pięknie ale ilu przywieźli zakażonych albo tutaj zakazili.

  • Czytelnik anonimowy
   23 marca, 21:20

   Super. Gratuluję. To o 25 tysięcy za dużo potencjalnie zarażonych ludzi.... Przed wylotem powinno się zweryfikować który pasażer może lecieć a którego lepiej zostawić. Np. Osoba z 40° a dopiero w Warszawie jest zabierana do szpitala i ma robione badania. A samolotem nie leciała sama tylko zarażała....

  • Nick
   24 marca, 05:25

   Logika tego rządu jest powalająco bezmyślna. Z jednej strony zamykają wszystkie skupiska ludzkie, każą siedzieć w domach, a z drugiej ściągają do kraju kilkadziesiąt tysięcy potencjalnych nosicieli wirusa! Przecież u nas tego nie było, przywieźli to ludzie, którzy radośnie sobie jeździli na narty do Włoch czy Austrii, czy na inne wakacje, kiedy już było głośno o epidemii. Resztę poprzywozili robotnicy zmywacy z Zachodu Europy .A teraz PiS ściąga masę ludzi z krajów gdzie koronawirus jest mega bardziej rozprzestrzeniony niż u nas!

  • Propaganda Lotu
   25 marca, 04:57

   Samoloty stoja bezuzyteczne. Zobaczycie Co bedzie z Singapore Sydney lotem.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama