Menu

Już 12 tys. pasażerów wróciło "LOT-em do domu"

Już 12 tys. pasażerów wróciło "LOT-em do domu"
Operacja "LOT do Domu" ma potrwać do 28 marca. (Fot. Facebook/LOT Polish Airlines)
PLL LOT w ramach operacji 'LOT do Domu' przewiózł 12 196 pasażerów - poinformowało dzisiaj Ministerstwo Aktywów Państwowych. Samoloty wykonały 82 rejsy.
Reklama

"To już 5 dzień operacji #LOTdoDomu. Do tej pory udało nam się wykonać 82 rejsy 33 samolotami, dzięki którym przewieźliśmy 12 196 pasażerów" - napisał resort na Twitterze.

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca i ma potrwać do 28 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Na stronie LOTdoDomu.com można sprawdzić daty i miejsca, z których w najbliższym czasie polecą do Polski samoloty LOT-u. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik. 

Jak poinformował LOT, obowiązują zryczałtowane stawki za rejs. Ich wysokość zależy od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400-800 zł w granicach Europy i 1,6-2,4 tys. zł za przelot dalekiego zasięgu. "Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd" - wskazano.

LOT podkreślił, że zabezpieczył dla każdej załogi samolotu specjalne środki ochrony: profesjonalne maseczki wyposażone w filtr, rękawiczki, żele antybakteryjne i bezdotykowe termometry. "W przypadku rejsów do krajów podwyższonego ryzyka środki ochrony zostały jeszcze bardziej wzmocnione" - zaznaczono. Catering, jak dodano, będzie podawany w opakowaniach jednorazowych, a po każdym rejsie samolot zostanie zdezynfekowany.

Polska, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo obywateli w kraju, ale także w Europie i na świecie, wprowadziła ograniczenia w transporcie międzynarodowym. Od 15 marca 2020 r. zawieszone zostały m.in. międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze. 

Czytaj więcej:

LOT: Jedenaście kolejnych samolotów leci po Polaków za granicą

Utknąłeś poza granicami kraju? LOT-em wrócisz do Polski

Rzecznik LOT: Od niedzieli 4 tys. Polaków wróciło do domu w ramach operacji #LOTdoDomu

LOT do Domu: Dzisiaj rejsy do Warszawy z Delhi, Bangkoku, Nowego Jorku i Toronto

  Komentarze
  • Polak
   19 marca, 13:52

   Jak Wam nie wstyd zarażać rodaków???? Jak wyjechaliście-to siedżcie w tej dobroci....Macie NI i zasiłki i mieszkanie...po co ojca, matkę zarażać?????

  • Mi amore
   19 marca, 15:02

   To nie polski rząd dokłada do tych lotów tylko co co latają w drugą stronę bo bilet do Londynu kosztuje ponad 300 funtów. A rząd sprawia wrażenie że te samoloty w tamtą stronę to puste latają.

  • Polak
   19 marca, 15:09

   Ja nie rozumiem po co te wszystkie koszty i loty oraz przywożenie spowrotem Polaków do kraju przecież każdy widział co się dzieje na świecie i mimo to jechali czy lecieli za granicę to niech teraz tam siedzą i tam przechodzą badania i kwarantanny mało tego czemu zawodowy kierowca który jeździ międzynarodowo jest zwolniony z badań i kwarantanny przecież oni mogą spowrotem wirusa przywieź bo też tam mają kontakt z innymi ludźmi

  • Wyłącz TV włącz myślenie
   19 marca, 19:09

   Trzymajcie się tam ludzie zdrowo. Jesteśmy z wami. Wiele osób w PL się o Was martwi i przejmuje się waszym losem. Dla tych co postanowili do Polski wrócić powiem że zawsze jesteście tu wszyscy mile widziani. Pozdrawiam

  • London-Nth
   20 marca, 16:35

   A kto niby chce wracac?
   Jak ktos tu siedzi x czasu i ma robote to nie bedzie myslal wracac do bieda-kolonii z wymyslonego problemu wirusa...

   Oferta raczej skierowana dla turystow / osob pracujacych dorywczo / tych co stracili prace w zwiazku z ta cala panika itp.

  • Ania
   20 marca, 16:59

   Po co wracacie? Łóżka w szpitalach nam zabierać, tyle lat w Anglii z nas się smieliscie,że pracujemy za grosze , a dziś co polska dobra?

  • Sowa
   23 marca, 15:11

   Wracajcie, wracajcie!!! Polsce potrzebni są mądrzy, pracowici Ludzie. Czekamy na Was w kraju. Pozdrawiamy serdecznie.

  • Pety
   25 marca, 17:17

   Dokładnie pojechaliście to tam zostańcie,wara do Polski teraz sobie przypomnieliscie jak tu pozornie jest bezpieczniej ,a za dwa miesiące z powrotem na wyspy bo polska bidna,patrioci jeszcze flagi na święto majowe wywiezcie,chcieliście lepszego życia to tam gnijta w tych zapyziałych chatkach,od nas wara

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama