Juventus po rzutach karnych pokonał AC Milan

Piłkarze Juventusu zwyciężyli dzięki rzutom karnym. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn, z Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem w składzie, w towarzyskim meczu w Los Angeles pokonali AC Milan po rzutach karnych 4:3. Po 90 minutach wynik był nierozstrzygnięty 2:2.

Do przerwy mediolańczycy prowadzili 2:1. W pierwszej połowie bramki "Starej Damy" bronił Szczęsny. Juventus wyrównał w 48 min. Jedenaście minut później na murawie pojawił się Milik. Wynik w tej części gry już się nie zmienił. Sędzia zarządził rzuty karne.

W nich 4:3 zwyciężył Juventus, a ich rezerwowy bramkarz Carlo Pinsoglio obronił trzy strzały. Jedną z jedenastek wykorzystał Milik.

Obaj trenerzy Massimiliano Allegri i Stefano Pioli w spotkaniu wymienili praktycznie całe składy.

Zespół z Turynu na zakończenie amerykańskiego tournee ma jeszcze zaplanowany na 3 sierpnia w Orlando mecz z Realem Madryt. Milan dzień wcześniej w Las Vegas zagra z Barceloną.