Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Johnson: "Przeciwnicy Brexitu zdradzają Brytyjczyków"

Johnson:
"Musimy odciąć się od Unii całkowicie" - stwierdził Boris Johnson... (Fot. Getty Images)
Próby powstrzymania Brexitu są 'katastrofalną pomyłką' i zdradą milionów Brytyjczyków - stwierdził minister spraw zagranicznych Boris Johnson. Opuszczenie Unii Europejskiej powinno według niego wywoływać poczucie nadziei, zamiast obaw.
Reklama

Szef brytyjskiego MSZ podkreślił podczas dzisiejszego wystąpienia w londyńskim Policy Exchange swoje odmienne od większości rządu stanowisko w sprawie twardego Brexitu.

“Musimy odciąć się od Unii całkowicie. Pozwolenie na narzucanie Brytyjczykom praw z zagranicy byłoby w tej sytuacji nieakceptowalne i niedemokratyczne” - dodał.

Johnson odniósł się również do wypowiedzi polityków optujących za pozostaniem we Wspólnocie.

“Obawiam się, że niektóre osoby będą teraz bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowane, by zatrzymać Brexit - przeciwstawić się wynikowi referendum z czerwca 2016 roku i woli obywateli. Uważam, że byłby to katastrofalny błąd, wywołujący w ludziach poczucie zdrady. Nie możemy i nie pozwolimy, aby do tego doszło” - podkreślił.

Wystąpienie to było pierwszym z rządowej serii przemówień pod nazwą "Droga do Brexitu". Kolejnym będzie expose Theresy May w najbliższą sobotę w Monachium. Premier zabierze głos w sprawie przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

 

  Komentarze


  • Tata
   14 lutego, 15:05

   Nuuuuuda. Znowu brexit srexit i dupcenie tych samych flekow na okolo. Zwijam zagle na lato...

  • Xxxxx
   14 lutego, 15:32

   Jak na niego patrzę nie mogę znowu brexit.

  • Tyniek
   14 lutego, 15:36

   Kudłaty wpadł w szał...Brexitowa hucpa nie idzie po jego myśli-a miało być tak pięknie.Myślał,że znów,jak to bywało dawniej,ograją przeciwnika za garść szklanych koralików i UE wystraszy się "Empire"...Nie przewidział tym razem,że UK znajdzie się w roli petenta i będzie musiała walczyć o swoją skórę.Ludzie są już zmęczeni tym stanem niedomówień a rząd-nierząd gra z 3 milionami obywateli UE w kotka i myszkę! Niestety,czas zapłacić rachunek za butę i hipokryzję,a cena będzie bardzo wysoka...Kapitał inwestycyjny nie znosi niepewności i szuka spokoju.Bezrobocie za 5 lat minimum 15%....

  • Hue hue
   14 lutego, 15:56

   Borysek urodził się w ameryce to nie wie jak wyglądało Królestwo przed 1973 rokiem niech pojedzie do jakiegoś domu opieki (tylko takiego publicznego) i znajdzie jakiegoś staruszka bez demencji a opowie jak w UK było "fajnie"

  • Twòj Pan
   14 lutego, 17:04

   A czytelnik anonimowy co ? Na walentynkach z THC czy chory bo nic głupiego jeszcze nie napisał I z czego Tu się pośmiać ???

  • Czytelnik anonimowy
   14 lutego, 17:45

   nie podoba się to droga wolna dla was Uk to przywilej nie obowiązek ciulacze jedne niewdzieczne

  • THC
   14 lutego, 17:56

   Czytelniku!Ty moj "brytyjczyku"-buahahaha

  • Dynio ;]]]]
   14 lutego, 19:22

   witam wszystkich od dzis ja ruwniez bende komentowal ;]]

  • Dieter
   14 lutego, 19:43

   A co z granicą pomiędzy Irlandiami, co z obywatelami Europy i czy rachunek uregulowany jest?( 60 bln euro) Rozumuem twardy Brexit bez umowy? Jak dzicz z trzeciego świata? Oby ktoś nie płakał baranimi łzami.

  • Ja
   14 lutego, 19:59

   Aha czytelnik i tak brexitu nie bedzie a jak bedzie to i tak sie nie zmieni

  • Do Dynio !!!!
   14 lutego, 23:34

   Zamiast"również będziesz"komentować ,skończyć podstawowa szkole by sie przydalo lub wróć do gimbazy. Lol

  • THC
   15 lutego, 07:51

   Znowu sie odezwali ci co paszportu nie maja, a najwiecej gadaja. 2019 sie zbliza. hue hue hue ;D

  • Przemko
   15 lutego, 12:20

   borysek to taka mieszanka polskiego swetru-schetinio. i pomyśleć że ktoś taki ma ambicje zostać premierem państwa posiadającego broń atomową!

  • Stary chu
   15 lutego, 16:42

   Cztelniku anonymity I THC żal mi was pajace

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama