Menu

John Lewis przygotowuje się do otwarcia sklepów

John Lewis przygotowuje się do otwarcia sklepów
Domy handlowe John Lewis wkrótce zostaną otwarte. (Fot. Getty Images)
Domy handlowe działające pod szyldem John Lewis przygotowują się do otwarcia - informuje dziś BBC. Według doniesień mediów, gigant zamierza korzystać z doświadczeń siostrzanych supermarketów Waitrose przy projektowaniu bezpiecznych przestrzeni dla klientów.
Reklama

Jak informuje BBC, John Lewis chce m.in. monitorować liczbę klientów w sklepach. Aby tego dokonać, gigant rozważa zmniejszenie liczby wejść i wprowadzenie systemu kolejkowania.

John Lewis, podobnie jak inne sklepy na terenie Wielkiej Brytanii, będzie miał możliwość wznowienia działalności od 15 czerwca. Z kolei sprzedaż na wolnym powietrzu ma być możliwa już od przyszłego tygodnia.

Media oceniają dziś, że największa obawa sklepów związana jest obecnie z tym, czy klienci faktycznie będą czuli się na tyle bezpiecznie, aby udać się na zakupy. Mniejsza liczba klientów i wyższe koszty operacyjne sklepu (związane z koniecznością wprowadzenia licznych ograniczeń) mogą okazać się problematyczne - zwłaszcza dla tych punktów handlowych, które zlokalizowane są w droższych częściach miast.

Czy angielski high street jest gotowy na powrót do nowej rzeczywistości? (Fot. Getty Images)

Zrzeszenie British Association of Independent Retailers uważa z kolei, że 15 czerwca to zbyt odległy termin. Przedsiębiorcy liczyli na to, że będą mogli otworzyć mniejsze sklepy jeszcze pod koniec maja.

Dodatkowym problemem może być skrajnie różne podejście rządów konkretnych krajów Zjednoczonego Królestwa. Rządy Szkocji i Walii wciąż utrzymują obowiązkową kwarantannę i sugerują, że sklepy jeszcze długo mogą pozostać zamknięte.

Czytaj więcej:

Johnson: Wszystkie sklepy mogą zostać otwarte od 15 czerwca

Rząd UK rozważa zezwolenie na grillowanie w 10-osobowych grupach

Poundland otwiera kolejne sklepy

Tesco wprowadza do sprzedaży jaja w białych skorupkach. Po raz pierwszy od 40 lat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.10.2020
  GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

  Sport


  Sport

  Reklama