Janowicz w drugiej rundzie French Open

Jerzy Janowicz wraca do formy (Fot. Getty Images)
Janowicz wygrywa czwartego seta i cały mecz 3-1. Awansował do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Mecz trwał prawie trzy godziny.

Jerzy Janowicz wygrał z Francuzem Maxime Hamou 6:7 (4-7), 6:3, 6:4, 6:4. Polak największe problemy miał w pierwszym secie, który zakończył się przegranym dla niego tie-breakiem.

To pierwszy wygrany mecz Janowicza po kwietniowej przerwie spowodowanej problemami z kręgosłupem. Jego kolejnym rywalem będzie triumfator starcia między Czechem Jirim Veselym i Argentyńczykiem Leonardo Mayerem.

Łodzianin jest 50. rakietą świata, Hamou - 225. 20-letni Francuz, który dostał od organizatorów "dziką kartę", nigdy wcześniej nie zagrał w imprezie wielkoszlemowej, ponadto po raz pierwszy wystąpił w zawodach ATP Tour. Na co dzień walczy w turniejach niższej rangi - challengerach i turniejach ITF.

Janowicz w głównej drabince French Open znalazł się po raz trzeci. W dwóch poprzednich edycjach odpadł w trzeciej rundzie.

Tym razem zaprezentuje się paryskim kibicom także w deblu, w parze z Finem Jarkko Nieminenem.