Menu

Jamajscy bobsleiści wdzięczni życzliwym mieszkańcom Calgary

Jamajscy bobsleiści wdzięczni życzliwym mieszkańcom Calgary
Bobsleiści z Jamajki. (Fot. Getty Images)
Słynny 'Team Jamaica', który zadebiutował w igrzyskach olimpijskich w Calgary w 1988 roku, ma kolejne miłe wspomnienia z tego miasta. Tym razem spotkał się z życzliwością mieszkańców, którzy umożliwi bobsleistom dotarcie na zawody, gdy zepsuł się samochód drużyny.
Reklama

Wiekowa furgonetka odmówiła posłuszeństwa w drodze do Parku Olimpijskiego. Zawodnicy i sztab próbowali bezskutecznie naprawić akumulator, ale w pewnym momencie z pomocą przyszło im przejeżdżające obok małżeństwo mieszkańców Calgary.

David Schnerch pomógł Jamajczykom odpalić silnik. To się udało, ale tylko na chwilę - gdy chcieli ruszyć w dalszą drogę, auto znów zgasło. Schnerch zawiózł zatem własnym samochodem pierwsze cztery osoby na miejsce zawodów, po czym pojechał z żoną do domu po drugie auto i w ten sposób przetransportowali na czas całą załogę i sprzęt do Parku Olimpijskiego. Później zostawił im kluczyki do większego pojazdu, by zespół mógł poruszać się po mieście.

"Kanadyjczycy i społeczność w Calgary są wspaniali. Szczególnie pamiętając, że to właśnie tutaj w 1988 roku pierwszy raz jamajski bobslej pojawił się w igrzyskach" - stwierdziła pilot Jazmine Fenlator-Victorian.

Kolejny start czekał zawodników i zawodniczki w Whistler, oddalonym od Calgary o ok. 900 km. Pomoc w podróży zaoferował im lokalny zakład zajmujący się wypożyczaniem samochodów Driving Force, użyczając im za darmo furgonetkę oraz pokrywając koszty paliwa i ubezpieczenia.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama