Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jaguar Land Rover ograniczy produkcję. Powodem m.in. Brexit

Jaguar Land Rover ograniczy produkcję. Powodem m.in. Brexit
Pracę moż stracić nawet tysiąc osób. (Fot. Getty Images)
Największy brytyjski producent samochodów, Jaguar Land Rover, poinformował że ograniczy produkcję i zapowiedział zwolnienia w firmie - przekazała agencja Reutera. Wśród powodów swoich decyzji marka wymieniła m.in. Brexit.
Reklama

Reuters powołuje się na wpisy dziennikarza brytyjskiej stacji ITV - Joela Hillsa - w serwisie społecznościowym Twitter. Prace może stracić ok. 1 tys. osób - podaje Reuters. Ograniczenia produkcji mają dytyczyć dwóch fabryk w Wielkiej Brytanii.

"Poinformowano mnie, że oficjalne ogłoszenie w tej kwestii zostanie wydane w poniedziałek. Dowiedziałem się, że redukcje zatrudnienia obejmą około tysiąca pracowników - Jaguar Land Rover jako powody podaje Brexit, a także gwałtowny spadek popytu na samochody napędzane silnikami Diesla" - napisał dziennikarz.

W styczniu Jaguar Land Rover poinformował, że firma tymczasowo ograniczy produkcję w swojej fabryce zlokalizowanej w północnej Anglii ze względu na coraz słabszy popyt rynkowy spowodowany opuszczeniem przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej, a także podwyżką podatków obejmujących samochody napędzane dieslami. Marka nie informowała wówczas o planach zmian w strukturze zatrudnienia.

Odnosząc się do podawanych przez media informacji, marka oświadczyła, że "regularnie audytuje swoje plany produkcyjne, aby upewnić się że są zbalansowane względem zapotrzebowania globalnego rynku".

 

  Komentarze


  • Tom
   14 kwietnia, 13:58

   "...brytyjski producent samochodów" no.... tak jak Opel w Gliwicach to jest polski producent samochodów. Nie ma już brytyjskich producentów samochodów.

  • Mot
   14 kwietnia, 14:12

   Bulwersujący atak w metrze w Londynie! Napastniczki ciągnęły ofiarę za włosy i kazały jej mówić po angielsku

  • Pełzająca cywilizacja
   14 kwietnia, 15:46

   I tak powiedzą , ze to Polacy są winni tych zwolnień .

  • Analyst
   14 kwietnia, 19:59

   Sieć ASDA w razie niekorzystnych umów handlowych z UE ( cła) przeniesie swoją siedzibę z Leeds do Dublina...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama