Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ivanovic, Pennetta, Moya i Ferrero kandydatami do tenisowej Galerii Sławy

Ivanovic, Pennetta, Moya i Ferrero kandydatami do tenisowej Galerii Sławy
Mary Pierce, francuska tenisistka podczas ceremonii Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy, gdzie została uhonorowana w 2019 r. (Fot. Omar Rawlings/Getty Images for International Tennis Hall of Fame)
Serbka Ana Ivanovic, Włoszka Flavia Pennetta oraz Hiszpanie Carlos Moya i Juan Carlos Ferrero są wśród sześciorga nominowanych do Międzynarodowej Galerii Sławy Tenisa.
Reklama
Reklama

Grono zawodników, którzy mają szansę zostać członkami Galerii, mieszczącej się w amerykańskim Newport, uzupełniają Amerykanka Lisa Raymond i Cara Black z Zimbabwe. Obie sukcesy odnosiły głównie w deblu i mikście.

Wybór tenisistów, którzy dostąpią tego zaszczytu, a zostali nominowani przez specjalne kolegium, dokona się na podstawie głosowania fanów (potrwa do 31 października) oraz dziennikarzy, historyków tenisa, a także osób, które są już członkami Hall of Fame. Wymaganą granicą jest 75 procent głosów na "tak".

Decyzja głosujących zostanie ogłoszona na początku przyszłego roku, a uroczystość wprowadzenia zaplanowano na 16 lipca 2022.

Ivanovic w 2008 roku wygrała wielkoszlemowy French Open i została liderką światowego rankingu. Pennetta z kolei triumfowała w edycji 2015 US Open, a była też liderką rankingu deblistek. Moya sięgnął po wielkoszlemowy tytuł w Paryżu w 1998 roku i także przewodził klasyfikacji tenisistów. Ferrero osiągnięcie rodaka powtórzył w 2003 roku.

On i Raymond, która w grze podwójnej 11-krotnie zwyciężyła w Wielkim Szlemie, po raz pierwszy zostali nominowani w tym roku.

Z kolei Black sięgnęła po 10 tytułów wielkoszlemowych w deblu i mikście, była też liderką zestawienia deblistek.

Czytaj więcej:

Ranking WTA: Iga Świątek oficjalnie czwartą rakietą świata

Andy Murray zgubił obrączkę. Tenisista prosi o pomoc

Świątek odpadła z Indian Wells. "Nie potrafiłam wejść w swój rytm"

Rafael Nadal: "Nie wiem, kiedy wrócę do gry w tenisa"

Hurkacz odpadł z Indian Wells. "Tym razem nie wyszło"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama