Menu

Irlandzki europoseł do Kaczyńskiego: "U nas ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą"

Irlandzki europoseł do Kaczyńskiego: "U nas ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą"
Kelleher. "Panie Kaczyński, Irlandia to nowoczesny, postępowy kraj". (Fot. Getty Images)
Irlandzki europoseł Billy Kelleher odniósł się do niedawnych wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące Irlandii. Szef PiS nazwał Zieloną Wyspę 'pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT' - informuje Independent.ie.
Reklama

Podczas rozmowy z tygodnikiem "W Sieci" Kaczyński wskazał, że Irlandia nie tak dawno była krajem tak bardzo katolickim, że przy nim Polska "wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością", a dzisiaj "jest pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT".

"Trzeba więc stawiać tamę i szukać jak najbogatszych środków, by była ona mocna. Oczywiście podstawowym środkiem musi być przekonywanie, perswazja, by ludzie nie popadali w szaleństwo, by nie uznawali za oczywiste radykalnego odejścia od normy, podeptania jej nawet" - ocenił były premier.

Słowa Jarosława Kaczyńskiego skomentował w mediach społecznościowych irlandzki europoseł, Billy Kelleher.

"Panie Kaczyński, Irlandia to nowoczesny, postępowy kraj, w którym ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą" - napisał na Twitterze deputowany z ramienia partii Fianna Fáil. "Możesz być LGBT i katolikiem, katolikiem i nie LGBT, LGBT i nie katolikiem, lub nie wpisywać się w żadne z powyższych" - dodał.

W rozmowie z Independent.ie europoseł stwierdził, że Kaczyński "może postrzegać bardziej otwartą i tolerancyjną Irlandię jako problem, ale ja postrzegam to jako zwycięstwo przyzwoitości i pluralizmu". "Nasz kraj jest silniejszy, a nie słabszy, ponieważ jest inkluzywny i postępowy" - dodał Billy Kelleher.

Polski rząd jest ostro krytykowany za podejście do praw osób LGBT. Prawicowi politycy w kraju nad Wisłą twierdzą, że zwiększanie praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych jest "niebezpieczną |ideologią", która stanowi zagrożenie dla katolickiej tradycji kraju.

Niektóre polskie miasta określają się mianem "stref wolnych od LGBT". Co więcej, istnieją obawy związane z rosnącą liczbą przestępstw przeciwko mniejszościom seksualnym w Polsce -  podaje Independent.ie.

W środę szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, zapowiedziała, że wzmocnienie praw osób LGBT w całej UE będzie jednym z priorytetów prac komisji na najbliższy rok. 

Czytaj więcej:

Kolejne miasto w UK rozważa zerwanie stosunków z polskim miastem

Polskie ministerstwo chce anulowania wyroku sądu ws. "ideologii LGBT"

Księża w całej Polsce zbierają podpisy pod ustawą zakazującą Marszów Równości

Von der Leyen zapowiada zmiany. "W UE nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT"

"Nasz Dziennik" o LGBT: UE chce wprowadzać rozwiązania naruszające polską konstytucję

PE przyjął rezolucję o praworządności w Polsce

Komisja Europejska: W listopadzie strategia wzmacniania praw osób LGBT w UE

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   19 września, 09:45

   Klamstwa i nastepne przeinaczenie slow. Lgbt dalej atakuje Polskich chrzescijan

  • A
   19 września, 09:48

   A jak kto mówi że jest Napoleonem to w Irlandii dostaje do dyspozycji armię? No nieludzkie by było gdyby taki nie dowodził armią

  • Jaro
   19 września, 10:17

   Dla mnie zagorzały katolik to najgorsza zaraza jaka moze być. Gej czy lesbijka czy kto kolwiek inny jest bardziej normalnym człowiekiem niż katolik który słucha pedofilii i bierze z jego brudnych łap jakaś komunie... Łażą do księdza i spowiadają się z śmiesznych rzeczy jeden wielki cyrk...

  • THC
   19 września, 10:30

   W polsce mentalnosc i stereotypy nigdy sie nie zmienia. W UK to samo, polacy sa zamknieci i konserwatywni jezeli przyjdzie do integracji z innymi kulturami. Ale mysle, ze zapite mordeczki (jak to siebie nazywaja inteligenci takze ci w dresach) w UK i nie tylko przynosza wiecej wstydu, ale brexit to ograniczy. Przynajmniej w UK, a czy polska dostanie pieniadze z EU, to sie jeszcze okaze. hue hue hue ;D

  • Taki ja
   19 września, 13:25

   Lesbijki i gaye byli I są tez wspaniałymi artystami tworzącymi niesamowite rzeczy. Pan Kaczyński (kawaler) również tworzy cuda - szczególnie gospodarcze. Idealista? Miłego weekendu wszystkim lgbt+ friendly people!

  • Vistula
   19 września, 16:15

   "Nasz kraj jest silniejszy, a nie słabszy, ponieważ jest inkluzywny i postępowy" typowy bełkot, który nic nie wnosi. W PL aktywiści LGBT mówią o rozpindoleniu kraju. Trzeba ich trzymać na odległość kija od wszelkich praw, aż nie znormalnieją. Niech tam ten kolo żyje sobie na tej swojej wyspie i wybiera każdego dnia jakiej płci chce być, czy binarnej czy niebinarnej, byle dzień przed emeryturą dla wieku kobiet, wybrał, że jest kobietą. Wtedy będzie mógł czerpać całymi garściami z inkluzywności i progresywności.

  • You
   21 września, 20:20

   Rozpasanie seksualne, brak moralności to obraz upadku Europy w tym Irlandii.
   Tylko Polacy w Europie to ludzie z głęboką moralnością i logicznym myśleniem . Pragnę zauważyć ze jako jedyni jak zawsze i tak wygramy tą wojnę i inne kraje będą tęsknić za tym co my mamy w Polsce. JESTEŚMY SAMI OWSZEM jak 1 września 1939 ale należy pamietać że ORŁY LATAJĄ SAMOTNIE A BARANY CHODZĄ STADAMI.

  • Ma czo
   22 września, 21:40

   prawdziwy mechanik tłok w cylinder ma , a nie w rurę wydechu .... dwutlenku węgla

  • Drakus
   27 września, 16:27

   Gdy nie będę miał powodzenia u kobiet i przyjdzie dorosły men żebym zrobił to z nim bo on tak lubi to będzie niby ok. Gdy przyjdzie men i poprosi żebym go (uśpił) bo jego życie to męka, a ja sprawdzę i uznam że mówi prawdę po czym (uśpię go) czy to też będzie ok?. Rządzący obecnie legalizując to ryzykują że w przyszłości wszyscy będą LGBT, a dzieci z próbówki. Czy będą uczyć o tym w szkole i co z prawami do adopcji?. Przeciwstawiają się Bożemu prawu. Należy szanować bliżnich i pomagać, ale nie dawać im prawa do złego. Istnieje większe i mniejsze zło. Nami kieruje dobro i inteligencja podobno.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Reklama