Menu

Irlandia zaleca ostrożność w związku z podróżami do wszystkich państw UE

Irlandia zaleca ostrożność w związku z podróżami do wszystkich państw UE
Coraz więcej miejsc, takich jak National Gallery of Ireland, jest zamykanych, a obywatelom odradza się podróżowanie... (Fot. Getty Images)
Irlandia zaleciła wczoraj wieczorem swoim obywatelom, aby zachowali dużą ostrożność przed podjęciem decyzji o wyjeździe do innych państw członkowskich Unii Europejskiej w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Reklama

Dotychczas Irlandia zalecała unikania wszelkich podróży do Włoch oraz do Chin, Iranu i Hiszpanii, o ile nie są niezbędne.

"W świetle szybko zmieniających się warunków i ograniczeń w wielu krajach UE, mój departament doradza teraz ludziom, aby zachowali dużą ostrożność przed podjęciem decyzji o podróży do innych krajów UE" - napisał na Twitterze irlandzki minister spraw zagranicznych Simon Coveney.

Sprecyzował on, że zaktualizowane ostrzeżenia w sprawie podróży nie dotyczą sąsiedniej Wielkiej Brytanii, która opuściła UE 31 stycznia.

W Irlandii liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła w piątek do 90. Jak dotychczas z tego powodu zmarła tam jedna osoba.

Czytaj więcej:

WHO oficjalnie: Koronawirus to pandemia

Szczyt epidemii w Chinach mija? Dalszy spadek nowych zakażeń

Szef WHO: Europa stała się epicentrum pandemii koronawirusa

  Komentarze
  • Hmmmm
   14 marca, 15:53

   Odradza wyjazdy, a nie odwołuje... Hmm, ponieważ trzeba by pieniążki za bilety zwrócić. Reasumując chodzi o kasę, a nie o zdrowie obywateli..... Żałosne

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama