Menu

Irlandia: Wszyscy przyjeżdżający będą musieli przekazać policji adres pobytu

Irlandia: Wszyscy przyjeżdżający będą musieli przekazać policji adres pobytu
Do informowania o swoim miejscu pobytu będą zobowiązani wszyscy przyjeżdżający do Irlandii drogą lotniczą i morską. (Fot. Getty Images)
Od 28 maja wszyscy przyjeżdżający do Irlandii będą musieli przekazać policji informację o swoim miejscu pobytu - ogłosił minister zdrowia Simon Harris. Przyjeżdżający nadal będą proszeni o izolowanie się przez 14 dni, ale na razie nie będzie to obowiązkowe.
Reklama

Minister poinformował, że do wszystkich przyjeżdżających do Irlandii zostanie mailem wysyłany formularz, w którym będą oni musieli wskazać swoje miejsce pobytu przez 14 dni po przyjeździe. Będą do tego zobowiązani wszyscy przyjeżdżający drogą lotniczą i morską. Niewypełnienie formularza dotyczącego miejsca pobytu będzie stanowiło przestępstwo, a kary za niedopełnienie tego obowiązku mogą sięgać do 2 500 euro. Obowiązek taki pozostanie w mocy co najmniej do 18 czerwca, po czym zostanie poddany przeglądowi.

Jednocześnie Simon Harris przypomniał, że rząd zaleca powstrzymywanie się od podróży zagranicznych. "Nadal odradzamy wszystkim podróżowanie bez względu na okoliczności. Jeśli jednak dana osoba przybędzie do Irlandii, będzie prawnie zobowiązana do wypełnienia tego formularza, niezależnie od swojej narodowości" - wyjaśnił.

Minister zdrowia zaznaczył także, że izolacja nie jest obecnie wymogiem prawnym, ale jest "zdecydowanie zalecana" przez rząd. Zapowiedział, że przyjrzy się ogłoszonym wczoraj przez rząd Wielkiej Brytanii zasadom kwarantanny dla przyjeżdżających, i nie wykluczył, że Irlandia zdecyduje się na podobne rozwiązanie.

Od 8 czerwca niemal wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą prawnie zobowiązani do 14-dniowej izolacji. Jeden z nielicznych wyjątków uczyniono dla przyjeżdżających z Irlandii, gdyż oba państwa mają od wielu lat porozumienie o wspólnym obszarze podróży.

Irlandzkie ministerstwo zdrowia poinformowało wczoraj wieczorem, że w ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło 11 osób i wykryto 115 zakażeń koronawirusem. Obie liczby są podobne do tych z ostatnich kilku dni, choć w przypadku zakażeń jest to pierwszy przypadek od tygodnia, by było ich więcej niż 100. Dotychczas z powodu Covid-19 w Irlandii zmarły 1 592 osoby i wykryto 24 506 zakażeń, ale ponad 21 tys. osób już wyzdrowiało.

Czytaj więcej:

Irlandia: Kolejny rekordowy spadek liczby zakażeń

Irlandia nie wyklucza przyspieszenia luzowania restrykcji

Podróże do UK: £1 000 kary za złamanie 14-dniowej kwarantanny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama