Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Po raz pierwszy od 100 lat w Wielki Piątek czynne będą puby

Irlandia: Po raz pierwszy od 100 lat w Wielki Piątek czynne będą puby
Irlandczycy będą mogli korzystać z pubów podczas Wielkiego Piątku. (Fot. Getty Images)
30 marca, po raz pierwszy od niemal 100 lat, w Irlandii puby czynne będą w Wielki Piątek. Poprawkę do ustawy o alkoholu prezydent Michael Higgins podpisał na początku roku.
Reklama

Zakaz sprzedaży napojów alkoholowych został wprowadzony na Zielonej Wyspie w 1927 roku. O jego zniesienie od dłuższego czasu apelowali przede wszystkim przedstawiciele sektora turystycznego.

"Ograniczenia tego rodzaju nie współgrają z dzisiejszą Irlandią. Zniesienie zakazu wpłynie pozytywnie na turystykę, która ma wielki wkład w naszą gospodarkę, szczególnie w takim okresie jak święta Wielkanocne” - argumentował w styczniu minister stanu David Stanton.

Branża turystyczna szacuje potencjalne zyski na €30 mln.

"Wielki Piątek jest ważny z kilku powodów. Już jako dzień tygodnia, jest istotny dla handlu. Jest to dodatkowo piątek przypadający przed Bank Holiday, więc do Irlandii, a szczególnie do Dublina, przybędą ogromne liczby obcokrajowców. Dlatego bardzo ważne jest, aby puby i sklepy były czynne. Bardzo się cieszymy, że teraz Wielki Piątek będzie traktowany jak każdy inny ostatni dzień roboczego tygodnia” - podkreślił w rozmowie z Today FM Donal O'Keeffe z Licensed Vintners' Association.

Działacz dodał, że ważne jest, aby klienci mieli możliwość dokonania wyboru.

"Nie zmuszamy ludzi do przychodzenia do naszych pubów, po prostu chcemy mieć je otwarte” - podsumował.

Według badania przeprowadzonego w ramach akcji "Support your Local", ponad połowa turystów wybiera Irlandię ze względu na puby. Jest to drugi najczęściej podawany powód odwiedzania Zielonej Wyspy - po kulturze i dziedzictwie. 

 

  Komentarze


  • Andre
   27 marca, 13:02

   Lewacka zaraza zjada nawet Irlandię. Adopcja przez gejów, eutanazje, aborcje, ćpanie, wszystko do woli

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama