Menu

Irlandia: Liczba zakażeń najniższa od połowy marca

Irlandia: Liczba zakażeń najniższa od połowy marca
Od poniedziałku Irlandia może złagodzić restrykcje dotyczące otwarcia sklepów. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu koronawiriusa zmarło 15 osób i wykryto 92 nowe zakażenia, co jest najniższą liczbą od prawie dwóch miesięcy - podało wczoraj po południu tamtejsze ministerstwo zdrowia.
Reklama

To oznacza, że od początku epidemii w Irlandii na Covid-19 zmarły już 1 533 osoby. Jednak w ostatnich dniach liczba zgonów wyraźnie spadła - sobota jest siódmym dniem w ciągu ostatnich ośmiu, gdy nie przekracza ona 20.

Liczba wszystkich wykrytych dotychczas zakażeń wynosi 24 048, z czego prawie 19,5 tys. już wyzdrowiało. Po raz ostatni dobowa liczba nowych przypadków była niższa niż 100 w dniu 18 marca.

Zmniejsza się także liczba pacjentów w szpitalach i na oddziałach intensywnej terapii. W szpitalach jest obecnie 390 osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa i 298 kolejnych z jego podejrzeniem. Tydzień temu było to odpowiednio 535 i 257 pacjentów, czyli łącznie ich liczba spadła o ponad 100.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa obecnie 56 pacjentów, u których potwierdzono Covid-19 oraz 17 kolejnych z podejrzeniem tej choroby. W szczytowym momencie epidemii na oddziałach intensywnej terapii było 160 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

W związku z danymi wskazującymi na słabnięcie epidemii w Irlandii minister zdrowia Simon Harris zapowiedział wczoraj, że jeszcze przed końcem bieżącego tygodnia wyda zmodyfikowane wytyczne regulujące to, które sklepy i przedsiębiorstwa będą mogły zostać otwarte od poniedziałku, gdy rozpocznie się pierwszy z pięciu etapów znoszenia ograniczeń. Podkreślił, że te, które wznowią działalność nie mając na to zgody, będą łamały prawo.

Harris przypomniał też, że zaleceniem rządu nadal pozostaje, by nie wychodzić z domów poza niezbędnymi sytuacjami.

Czytaj więcej:

W Irlandii maleje liczba zakażeń na Covid-19. Kraj złagodzi obostrzenia

W Irlandii liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 1,5 tys.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama