Menu

Irlandia: Liczba nowych zakażeń Covid-19 najniższa od końca września

Irlandia: Liczba nowych zakażeń Covid-19 najniższa od końca września
Spowolnienie epidemii jest efektem zaostrzenia restrykcji. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby wykryto 322 nowe zakażenia koronawirusem, co jest najniższą liczbą od końca września, oraz zarejestrowano pięć nowych zgonów z powodu Covid-19 - poinformowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia tego kraju.
Reklama
Reklama

Bilans zakażeń jest ponad dwukrotnie niższy niż w poniedziałek. Jest to także dziewiąty kolejny dzień, gdy liczba jest poniżej 1 000, podczas gdy w połowie października sytuacja była odwrotna, tzn. miało miejsce dziewięć dni z rzędu, gdy ten poziom był przekraczany. Rekordową statystyką była ta z 18 października, gdy poinformowano o 1 283 nowych infekcjach.

"Dzięki wysiłkom ludzi w całej Irlandii widzimy poprawę w kwestii koronawirusa. Musimy jednak pamiętać, że najważniejsze jest teraz utrzymanie tej tendencji spadkowej. Wartość naszego postępu zależy od dalszego bezpiecznego zachowania, które doprowadziło nas do tego miejsca. Wzywam wszystkich, aby w tym wytrwali i zapewnili, że te początkowe trendy będą kontynuowane" - oświadczył naczelny lekarz kraju Tony Holohan.

Spowolnienie epidemii jest efektem zaostrzenia restrykcji. Na początku października irlandzki rząd podniósł poziom zagrożenia koronawirusem z drugiego na trzeci, a 22 października wszedł w życie piąty, najwyższy poziom. Oznacza on powrót - z niewielkimi modyfikacjami - do lockdownu, który wprowadzony został pod koniec marca w odpowiedzi na pierwszą fazę epidemii. Piąty poziom zagrożenia ma obowiązywać przez sześć tygodni, choć po czterech nastąpi przegląd sytuacji.

Pod koniec zeszłego tygodnia władze medyczne poinformowały, że wskaźnik reprodukcji wirusa R wynosi ok. 1, co znaczy, że epidemia przestała się rozszerzać. Jej dotychczasowy bilans to 63 048 zachorowań i 1 922 zmarłych.

Czytaj więcej:

Irlandia ogłasza 6-tygodniowy lockdown

Irlandia: W pierwszym dniu lockdownu 1 066 nowych zakażeń

W Irlandii najmniej zakażeń od prawie trzech tygodni

Irlandia: W nowym słowniku angielsko-irlandzkim są komputer, koronawirus i fake news

Irlandia: Po raz pierwszy od sierpnia tempo rozszerzania się epidemii spadło

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama