Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Boots zakazuje sprzedaży energetyków dzieciom

Irlandia: Boots zakazuje sprzedaży energetyków dzieciom
Irlandczycy zaostrzają dostępność do energetyków. (Fot. Thinkstock)
Zakaz sprzedaży napojów energetycznych osobom poniżej 16. roku życia wprowadził irlandzki Boots. Ograniczenie takie obowiązuje również w niektórych sklepach spożywczych.
Reklama

Boots Ireland potwierdził wprowadzenie zakazu sprzedaży dzieciom napojów zawierających więcej niż 150 mg kofeiny na litr. Osoby wyglądające na mniej niż 16 lat będą proszone przez sprzedawców o okazanie dokumentu potwierdzającego wiek.

Wcześniej podobne obostrzenie wprowadził na przykład Aldi, jednak Boots jest pierwszym sklepem niespożywczym, który się na to zdecydował.

“Wspieranie zdrowego stylu życia klientów zawsze było naszym priorytetem. Ostatnio coraz więcej słyszy się o zagrożeniach, jakie niesie spożywanie nadmiernych ilości napojów nasyconych cukrem i kofeiną” - stwierdził rzecznik sieciówki.

Wszystkie napoje energetyczne sprzedawane w Irlandii są oznaczone jako niewskazane dla dzieci.

 

  Komentarze


  • Tata
   7 marca, 09:39

   Ja powiedziałem hindusowi na rogu ze jestesmy kolegami ale jak zobacze ze sprzedales mojemu dziecku energetyka to ci zamowie dentyste

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama