Menu

Irlandia: 23 kolejne ofiary koronawirusa w dniu łagodzenia restrykcji

Irlandia: 23 kolejne ofiary koronawirusa w dniu łagodzenia restrykcji
Irlandzki rząd powoli znosi ograniczenia w poruszaniu się. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarły kolejne 23 osoby, wskutek czego łączna liczba zgonów wzrosła do 1339 - poinformowało wczoraj wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju.
Reklama

To wprawdzie nieznacznie wyższa liczba nowych zgonów niż przez poprzednie dwa dni, ale patrząc w dłuższej perspektywie czasowej widać wyraźnie spadający trend.

Dowodem na to, że szczyt epidemii w Irlandii już minął, jest także liczba wykrytych zakażeń. W ciągu minionej doby potwierdzono ich 211, co jest najniższym bilansem od 29 marca. Do tej pory w Irlandii stwierdzono 21983 przypadki koronawirusa, ale jak podało kilka dni temu ministerstwo zdrowia, prawie 13,4 tys. zakażonych już wyzdrowiało.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wczoraj złagodzone zostały niektóre ograniczenia wprowadzone w celu zatrzymania epidemii.

Osoby powyżej 70. roku życia, które do tej pory miały całkowity zakaz opuszczania domów, mogą z nich wychodzić, o ile będą unikać kontaktów z innymi ludźmi. W przypadku pozostałych osób zwiększona została odległość o jaką mogą się oddalać od domów - z dwóch do pięciu kilometrów.

Do tej pory w Irlandii odnotowano ponad 1 300 zgonów z powodu koronawirusa. (Fot. Getty Images)

Znoszenie pozostałych restrykcji odbędzie się w pięciu etapach, z których pierwszy ma się zacząć 18 maja. Wtedy do pracy będą mogły wrócić osoby wykonujące zajęcia na zewnątrz, np. na budowach, otwarte zostaną też sklepy ogrodnicze, z narzędziami oraz warsztaty.

Ponadto małe grupy znajomych będą mogły się spotykać na zewnątrz i będzie mogła być wznowiona niektóra aktywność sportowa w małych grupach też na zewnątrz. Przywrócone zostaną również regularne wizyty lekarskie.

Kolejne etapy znoszenia restrykcji mają być wprowadzane w odstępach trzytygodniowych pod warunkiem, że epidemia cały czas będzie utrzymywana pod kontrolą.

Czytaj więcej:

Irlandia: Rząd przedłużył i nieco złagodził restrykcje spowodowane koronawirusem

Irlandia ma warty 6,5 mld euro pakiet pomocy dla firm

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama