Menu

Inwazja toksycznych gąsienic we wschodnim Londynie

Inwazja toksycznych gąsienic we wschodnim Londynie
Włoski, którymi pokryta jest gąsienica, zawierają histaminę. (Fot. Getty Images)
Toksyczne gąsienice 'zaatakowały' bloki mieszkalne we wschodnim Londynie, osiadając na balkonach i oknach oraz wywołując obawy o zdrowie wśród mieszkańców.
Reklama

Brudnica nieparka, zanim stanie się ćmą, roznosi za pomocą swojego odwłoku histaminę, która może wywoływać u ludzi wysypkę i podrażnienia, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do poważniejszych reakcji alergicznych.

Jak oznajmiły władze, nie ma obecnie informacji, aby ktokolwiek z mieszkańców feralnych bloków został dotknięty jakimkolwiek objawem obecności toksycznych gąsienic.

Firma Peabody, która jest właścicielem nowych bloków, na których osiadły gąsienice przekazała, że prowadzi już śledztwo w tej sprawie. Przeciętne mieszkanie na osiedlu Peabody Circus kosztuje średnio 500 tys. funtów.

"Larwy są wszędzie od początku czerwca. Rozmnażają się bardzo szybko" - przekazał anonimowo jeden z mieszkańców. "Ludzie obawiają się o swoje zdrowie. Gąsienice dostały się nawet do studia jogi na parterze" - dodał.

"Są ich tysiące - już nie tylko na froncie mieszkań, ale również w ogródkach. Nasz syn nie chce się bawić, bo chodniki pokryte są poruszającymi się futrzanymi robakami. Gąsienice znajdujemy nawet w naszym praniu" - poinformowała z kolei Therese Gistatsson, mieszkanka dotkniętych problemem okolic.

Poproszeni o komentarz przedstawiciele gminy Hackney przekazali, że nikt nie zgłosił im informacji o inwazji gąsienic. Zapewniono jednak, że problem będzie monitorowany.

Rzecznik Peabody dodał z kolei, że "gąsienice stwarzają wyjątkowo niskie ryzyko" i z tego powodu firma chce uniknąć stosowania chemikaliów na tym etapie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama