Inter pokonał Juventus w meczu na szczycie

Inter był lepszy, ale wygrał po samobójczym golu przeciwnika. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu Mediolan pokonali u siebie Juventus Turyn 1:0 w meczu 23. kolejki włoskiej ekstraklasy i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Wojciech Szczęsny skapitulował w 37. minucie, kiedy piłkę do własnej bramki skierował obrońca Federico Gatti.

Gatti walczył w polu karnym z francuskim napastnikiem Interu Marcusem Thuramem. Ostatecznie piłka odbiła się od klatki piersiowej 25-letniego obrońcy i wpadła do siatki. To jego drugi samobójczy gol w tym sezonie.

Inter był stroną przeważającą i w drugiej połowie Szczęsny dwukrotnie ratował zespół przed utratą gola.

W kadrze "Starej Damy" zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Arkadiusza Milika.

W tabeli Inter wyprzedza drugi Juventus o cztery punkty i w dodatku rozegrał o jeden mecz mniej.