Inter liderem, coraz większe kłopoty Napoli

Inter po wygranej z Frosinone wrócił na pozycję lidera włoskiej ekstraklasy. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu pokonali w Mediolanie Frosinone 2:0 w 12. kolejce i wrócili na pozycję lidera włoskiej ekstraklasy. Po raz kolejny zawiodło u siebie Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego przegrała z Empoli 0:1, a według doniesień mediów trener Rudi Garcia jest bliski zwolnienia.

Bramki dla Interu zdobyli wczoraj Federico Dimarco tuż przed przerwą oraz tuż po niej Turek Hahan Calhanoglu z rzutu karnego. Dzięki zwycięstwu mediolańczycy mają 31 punktów i o dwa wyprzedzają wicelidera Juventus Turyn.

Piłkarze "Starej Damy", z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonali dzień wcześniej u siebie Cagliari 2:1. Stracili pierwszego gola od 23 września, ale odnieśli piąte ligowe zwycięstwo z rzędu.

W 81. minucie z ławki rezerwowych gospodarzy na boisko wszedł Arkadiusz Milik, który w przeciwieństwie do Szczęsnego nie znalazł się w kadrze Polski na listopadowe mecze z Czechami i Łotwą. Rezerwowym gości był z kolei Mateusz Wieteska - on został powołany przez selekcjonera Michała Probierza.

Wczoraj powody do niepokoju znów mieli kibice Napoli. Ich zespół niespodziewanie przegrał u siebie 0:1 z Empoli, po bardzo efektownym golu w doliczonym czasie gry Ukraińca Wiktora Kowalenki. Goście przegrali wcześniej osiem z 11 meczów.

To kolejna wpadka obrońców tytułu na swoim stadionie - w trzech ostatnich spotkaniach Serie A w Neapolu zdobyli zaledwie jeden punkt.

Zieliński grał w niedzielę od 54. minuty. W ekipie Empoli Bartosz Bereszyński został zmieniony w 63. minucie, a Sebastiana Walukiewicza zabrakło w kadrze meczowej z powodu kontuzji.

Napoli w poprzednim sezonie wywalczyło mistrzostwo Włoch, wówczas jeszcze pod wodzą Luciano Spallettiego. Przed nową edycją zastąpił go Rudi Garcia, ale wszystko wskazuje na to, że po pięciu miesiącach jego przygoda z klubem z Neapolu się zakończy.

Według włoskich mediów 59-letni Francuz jest bliski zwolnienia, co może nastąpić już w najbliższych dniach. Od końca sierpnia Napoli wygrało tylko jeden mecz na własnym boisku. Kibice coraz głośniej wyrażają swoje niezadowolenie, również wówczas, gdy spiker na stadionie wyczytuje nazwisko Garcii.

Wczoraj odbyły się także derby Rzymu. W spotkaniu dziesiątego Lazio z siódmą Romą padł bezbramkowy remis, a Nicola Zalewski był rezerwowym w ekipie pełniącej rolę gości na Stadio Olimpico.