Menu

Iker Casillas zakończył karierę piłkarską

Iker Casillas zakończył karierę piłkarską
Bramkarz sięgnął po wiele nagród w futbolu, ale też był wyróżniany m.in. orderami za swoją sportową postawę. (Fot. Getty Images)
Słynny hiszpański bramkarz, 39-letni Iker Casillas ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. Z reprezentacją w 2010 roku zdobył mistrzostwo świata, a w 2008 i 2012 - mistrzostwo Europy. Wielkie sukcesy odnosił też z Realem Madryt.
Reklama

"Dzisiaj jest jeden z najważniejszych i najtrudniejszych dni w moim sportowym życiu: nadeszła chwila pożegnania" - przekazał dzisiaj słynny zawodnik.

Oficjalne przejście na futbolową emeryturę nie jest jednak zaskoczeniem. 1 maja 2019 roku przeszedł zawał serca, później wrócił do treningów w FC Porto, ale od kilkunastu miesięcy Casillas nie zagrał w żadnym meczu.

"Ważna jest ścieżka, którą podążasz i towarzyszący ci ludzie, a nie cel, do którego cię prowadzi. Dzięki pracy i wysiłkowi przychodzi to samo. Myślę, że mogę bez wahania powiedzieć, że taka była moja droga do wymarzonego celu" - napisał legendarny bramkarz, który przez wiele lat związany był z Realem Madryt.

Casillas jest wychowankiem Realu Madryt. W jego barwach wystąpił w 725 spotkania. Z „Królewskimi" wywalczył m.in. trzykrotnie Puchar Europy (Liga Mistrzów) i pięć razy mistrzostwo Hiszpanii. W 2015 roku przeniósł się do FC Porto.

Real Madryt w oficjalnym oświadczeniu nazwał Casillasa "najlepszym bramkarzem w historii klubu".

Bramkarz sięgnął po wiele nagród indywidualnych i drużynowych w futbolu, ale też był wyróżniany m.in. orderami za swoją sportową postawę.

Niedawno hiszpańskie media podawały, że po zakończeniu kariery Casillas miałby wrócić do Realu i pełnić funkcję doradcą prezydenta Florentino Pereza. Utytułowany bramkarz rozważał też opcję kandydowania na prezydenta hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF), ale ostatecznie się wycofał.

Czytaj więcej:

Iker Casillas wrócił do treningów po zawale

Iker Casillas chce rządzić hiszpańską piłką

Casillas wycofał się z kandydowania na szefa hiszpańskiej federacji piłkarskiej

Casillas po zakończeniu kariery chce wrócić do Realu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama