Menu

Iga Świątek przekaże $50 tys. na walkę z problemami psychicznymi

Iga Świątek przekaże $50 tys. na walkę z problemami psychicznymi
Piękny gest Igi Świątek! (Fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)
Iga Świątek przekaże 50 tys. dolarów na walkę z problemami psychicznymi. 'Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę' - napisała na Instagramie po awansie do 1/8 finału turnieju tenisowego WTA w Indian Wells.
Reklama
Reklama

Polka w niedzielę, gdy obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, gładko wygrała z Rosjanką Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0.

"To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze" - napisała z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

"A mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego" - poinformowała

"Możecie pomóc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia" - dodała.

W Indian Wells jej kolejną rywalką będzie Łotyszka Jelena Ostapenko.

Czytaj więcej:

Świątek i Hurkacz wciąż wysoko w rankingach WTA i ATP

Sukces Magdaleny Fręch w Indian Wells. "Nie odpuściłam żadnej piłki"

Mocny początek Świątek w Indian Wells! Rywalka była bez szans

Iga Świątek rozbiła rywalkę. Polka w 1/8 finału prestiżowego Indian Wells

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama