Menu

Hongkong najchętniej odwiedzanym miastem świata

Hongkong najchętniej odwiedzanym miastem świata
Była brytyjska kolonia przyciągnęła najwięcej turystów w ubiegłym roku. (Fot. Getty Images)
Hongkong, Bangkok i Makau to pierwsza trójka na liście najchętniej odwiedzanych miast - wskazuje raport Euromonitor International. Dotychczasowy lider rankingu, znalazł się poza pierwszą 10 zestawienia.
Reklama

Ranking przygotowywany rokrocznie przez Euromonitor International prezentuje 100 najpopularniejszych wśród turystów miast na świecie. W mijającym roku na szczycie zestawienia znalazł się Hongkong, który odwiedziło 26,7 miliona ludzi. Na drugim miejscu jest Bangkok (25,8 miliona), a na trzecim Makau (20,6 miliona).

Na kolejnych miejscach pierwszej dziesiątki uplasowały się: Singapur (19,7 mln), Londyn (19,5 mln), Paryż (19,1 mln), Dubaj (16,3 mln), Delhi (15,2 mln), Stambuł (14,7) i Kuala Lumpur (14,1 mln). Jak wynika z rankingu, w 2019 roku największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się miasta regionu Azji i Pacyfiku.

Drugim kluczowym rejonem dla podróżnych pozostaje Europa, dzięki czemu Londyn utrzymał wysokie miejsce w rankingu. Z kolei Stambuł, odnotowując najszybszy wzrost liczby odwiedzających, wrócił do pierwszej dziesiątki.

Londyn wciąż cieszy się rekordową popularnością, pokonując inne europejskie miasta. (Fot. Getty Images)

Wzrost atrakcyjności miast azjatyckich i europejskich wywarła duży wpływ na pozycje amerykańskich metropolii. Większość z nich odnotowała spadek w rankingu. Sporym zaskoczeniem jest to, że poza pierwszą dziesiątką znalazł się Nowy Jork (uplasował się na pozycji 11.). Po raz pierwszy od 2013 roku wypadł z pierwszej dziesiątki najczęściej odwiedzanych miast.

Stały wzrost notują miasta Bliskiego Wschodu i Afryki. Kair awansował w tym roku z 42. na 37. miejsce, a Hurgada skoczyła z 82. na 64. miejsce.

"Ponieważ turystyka staje się kamieniem węgielnym wzrostu gospodarczego i przyciąga większą uwagę rządów, oczekuje się, że miasta będą centrum innowacji i inwestycji, a technologia i zrównoważony rozwój będą głównymi obszarami zainteresowania w nadchodzących latach" - podsumowuje główny analityk Euromonitora Rabia Yasmeen. 

Czytaj więcej:

Burmistrz Rzymu: Nie potrzebujemy turystów-szarańczy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama