Menu

Home Office chce wysyłać nielegalnych migrantów do ośrodków za granicą

Home Office chce wysyłać nielegalnych migrantów do ośrodków za granicą
Plan szefowej brytyjskiego MSW, Priti Patel (na zdj.), zyskał aprobatę premiera Johnsona. (Fot. Getty Images)
Szefowa brytyjskiego MSW Priti Patel wprowadzi w przyszłym tygodniu przepisy, które umożliwią rządowi wysyłanie za granicę osób ubiegających się o azyl, a także rozpocznie rozmowy z władzami Danii na temat utworzenia wspólnego ośrodka dla migrantów w Afryce.
Reklama
Reklama

Jak podaje dzisiaj dziennik "The Times", ustawa o obywatelstwie i granicach będzie zawierała przepis, który po raz pierwszy pozwoli na utworzenie poza granicami Wielkiej Brytanii ośrodka dla osób ubiegających się o azyl.

Według gazety, premier Boris Johnson stał się zwolennikiem tego planu, gdy w tym roku do Wielkiej Brytanii przybyło ponad 5 600 migrantów, którzy na małych łodziach przedostali się przez kanał La Manche.

"Times" dowiedział się, że przedstawiciele brytyjskiego MSW omówili propozycje ze swoimi odpowiednikami z Danii, która w tym miesiącu uchwaliła własne prawo dotyczące przeprowadzania procedury azylowej poza Europą.

Spekuluje się, że Dania planuje wysłać azylantów do ośrodka w Rwandzie. "Przeprowadziliśmy rozmowy, aby zobaczyć, co robią Duńczycy" - oświadczyło brytyjskie źródło rządowe.

Home Office przeanalizowało także politykę władz Australii, które zakazują osobom ubiegającym się o azyl podróżowania drogą morską i przekierowują je do ośrodków imigrantów poza swoimi granicami, w sąsiednich państwach, takich jak Papua Nowa Gwinea.

Przepisy mają zniechęcić migrantów do podejmowania niebezpiecznych podróży do Wielkiej Brytanii i rozbić gangi przemytników ludzi, którzy czerpią zyski z tego procederu. Głównym celem ustawy jest deportacja migrantów, którzy nielegalnie dostali się na Wyspy, do krajów europejskich, przez które podróżowali. 

Czytaj więcej:

Nieletni uchodźcy bez szans na azyl i osiedlenie się w UK

"The Guardian": Dania pozbawia syryjskich uchodźców pozwolenia na pobyt

Niemcy chcą odesłać do Grecji uchodźców i zapłacić za ich utrzymanie

TSUE: Nie dostałeś azylu w Norwegii, próbuj w Niemczech

Granica UK będzie "w pełni cyfrowa", by kontrolować poziomy migracji

Dania: Parlament umożliwił rozpatrywanie wniosków o azyl poza granicami UE

Priti Patel: Brytyjczycy mają dość migrantów próbujących dostać się do UK

Sondaż: Większość Niemców przeciwna przyjmowaniu kolejnych uchodźców

  Komentarze
  • Covid-19
   28 czerwca, 17:27

   To po ile za sztukę? Ciekawe? ....okay..kupuję 1mln "obiecam" freedom za zaszczepienie się i mam króliki na lepszy model DNA....no no no niezły plan.

  • Slawekm
   28 czerwca, 17:45

   A może by tak w kosmos ich wysyłać.Dogadać się z Muskiem i jeszcze turystów zabierać za grubą kasę.

  • Do covid19
   28 czerwca, 18:31

   do tego organy, dalszy handel zywym towarem, testowanie lekow i inne czyli w sumie to co juz zona gat sa robi od dawna w podobnych osrodkach, polecam zapoznac sie rowniez co wyczynia nestle skad ma pracownikow w afryce w jakich warunkach pracuja mieszkaja i jak ich pozyskuje… wszystko sie laczy ostatnimi czasy az za bardzo, a nie, przepraszam, laczenie faktow i logiczne myslenie nazywane jest teraz foliarstwem

  • JoBo
   28 czerwca, 19:28

   A w Rwandzie będą czekali na nich siepacze z Tutsi, albo Hutu. Jedna, lub dwie brygady powietrznodesantowe wystarczyłyby kiedys, żeby oddzielić jednych od drugich. Kosztowałoby to grosze. A tak zginelo milion ludzi. Teraz na walkę ze srandemia idą setki miliardów, jak nie biliony euro, funtów, czy dolarów. Do wyboru.

  • Asan
   28 czerwca, 19:51

   Możecie już nie truć tyłka waszymi opowieściami o spisku covidowym całego świata przeciwko wam ? Ile można ? Dopiero skończyliście temat , że wirus nie istnieje. Teraz już istnieje , tylko szczepionki was otruja. Dziwnie się składa tylko jedno , że elity się zaszczepiły , a " inteligenci" nasi nie chcą.

  • JoBo
   29 czerwca, 20:17

   @Asan. Załóżmy, że lecisz do Polski. Masz paszport szczepionkowy. Gdy wrócisz, masz 10 dni kwarantanny. Ale...przedtem musisz mieć wykonany test ( 80 funtów od osoby ? ). Pytanie, po co test, jeśli i tak masz kwarantannę ? Po co kwarantanna, jak test będzie ujemny ? Każdy ma prawo do pytań.

  • Celestyn76
   1 lipca, 08:26

   I te karlice tez tam odeslac

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama