Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Holandia: Zakaz palenia marihuany w dzielnicy czerwonych latarni

Holandia: Zakaz palenia marihuany w dzielnicy czerwonych latarni
Władze Amsterdamu od lat próbują edukować kłopotliwych turystów, ale wyrządzane przez nich szkody są zbyt duże. (Fot. Getty Images)
Od dziś za palenie marihuany w dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie grozi kara w wysokości 100 euro. Zakaz palenia tzw. trawki w ścisłym centrum miasta ma zmniejszyć uciążliwości dla mieszkańców stolicy Holandii.
Reklama
Reklama

Holandia słynie z liberalnego podejścia do miękkich narkotyków. Szczególnie jej stolica jest każdego roku odwiedzana przez wielu turystów, dla których głównym celem nie jest podziwianie uroków miasta, ale chęć legalnego zapalenia jointa. Dziś weszła w życie decyzja władz Amsterdamu, która znacznie ograniczy im tę możliwość.

Wprowadzony zakaz obowiązuje w dzielnicy czerwonych latarni, placu Dam, Damraku i Nieuwmarkt, czyli w ścisłym centrum miasta, szczególnie polarnym wśród odwiedzających miasto turystów. Mieszkańcy tych rejonów od lat narzekają na uciążliwości spowodowane przez odurzonych amatorów trawki. Z zakazu wyłączone zostały tarasy kawiarni sprzedających marihuanę.

W tym tygodniu w centrum Amsterdamu pojawiły się już duże tablice informujące o zakazie i karach grożących za jego złamanie. Pod koniec 2022 roku stołeczny ratusz przedstawił działania mające na celu zmniejszenie uciążliwości powodowanych przez turystów w centrum miasta. Obejmuje on m.in. zaostrzenie zakazu sprzedaży alkoholu oraz ograniczenie świadczenia usług przez prostytutki.

Jednocześnie od kilku tygodni trwa kampania "Stay away", mająca na celu zniechęcenie młodych Brytyjczyków do przyjazdu do Amsterdamu.

Kampania, której pomysłodawcą są władze miasta, rozpoczęła się w marcu i jest skierowana do Brytyjczyków w wieku od 18 do 35 lat, którzy zostali określeni jako "potencjalnie uciążliwi turyści"

Czytaj więcej:

Holandia wprowadza zakaz reklamy internetowego hazardu

Holandia: Rekordowa liczba kradzieży sklepowych w pierwszym kwartale roku

Holandia: Polacy pomogli wywalczyć podwyżki pracownikom największej w kraju sieci supermarketów

Holandia: Uczniowie podstawówek radzą sobie gorzej z czytaniem niż ich rówieśnicy w innych krajach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.06.2023
  GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama