Menu

Holandia: Wybuch w centrum testowania na Covid-19

Holandia: Wybuch w centrum testowania na Covid-19
Na miejscu pracują eksperci, którzy próbują odkryć, jak doszło do eksplozji. (Fot. Getty Images)
Dziś rano doszło do eksplozji w centrum testowania na koronawirusa w mieście Bovenkarspel na północy Holandii. Zdaniem policji, wybuch był spowodowany umyślnie, a w centrum 'musiał został podłożony' ładunek
Reklama
Reklama

W wyniku eksplozji wypadły okna w budynku, ale nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała policja prowincji Holandia Północna na północnym zachodzie kraju. Teren otoczono kordonem w celu zbadania sprawy.

Bovenkarspel znajduje się 55 km na północ od Amsterdamu.

Materiał wybuchowy "musiał być tam umieszczony" - ocenił rzecznik policji Menno Hartenberg, dodając, że eksplozję spowodowało "coś metalowego". "Nie wiemy jeszcze dokładnie, co eksplodowało, sprawę muszą zbadać najpierw eksperci od materiałów wybuchowych" - przekazał rzecznik.

Zwrócił uwagę na fakt, że "coś takiego nie zdarza się przypadkowo, to musiało zostać podłożone".

Incydent ten wydarzył się przed zaplanowanymi na 17 marca wyborami parlamentarnymi, które postrzegane są jako referendum w sprawie sposobu, w jaki rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa. Według badań opinii publicznej konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Ruttego prawdopodobnie uzyska najwięcej głosów.

W styczniu br. podpalono ośrodek badań nad koronawirusem w rybackiej wiosce Urk, w pierwszą noc obowiązywania ogólnokrajowej godziny policyjnej (od 21:00 do 4:30), wprowadzonej w ramach ostatniego rządowego lockdownu w związku z epidemią koronawirusa.

Czytaj więcej:

Holandia luzuje restrykcje. Premier: "Mamy już dość"

Holandia: Prostytutki szykują protest, bo przez pandemię nie mogą pracować

  Komentarze
  • Do Caroline Karolina
   3 marca, 16:19

   Ale Ty głupia jesteś! Domyślam się, że jakbyś zaczęła kaszleć, to pierwsza leciałabyś na test! Zastanów się, co piszesz idiotko!

  • Ramzes
   4 marca, 05:59

   W sumie się nie dziwię za chwilkę ludzie wszystko wysadza jak się to nie skończy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama