Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Holandia: Policja umarza sprawy z powodu braków kadrowych

Holandia: Policja umarza sprawy z powodu braków kadrowych
Brakuje chętnych do pracy w holenderskiej policji. (Fot. Getty Images)
W Holandii z powodu braków kadrowych liczba spraw umorzonych przez policję bez dochodzenia wzrosła w ostatnich latach przeszło dwukrotnie - informuje portal NOS. W ubiegłym roku umorzono z tego powodu 32 tys. spraw, które w większości dotyczyły cyberprzestępczości.
Reklama
Reklama

Według NOS, z policyjnych danych wynika, że odmówiono także wszczęcia 26 tys. postępowań, ponieważ funkcjonariusze uznali, że nie rokują one szans na ustalenie sprawcy.

"Zdaniem policji, wiąże się to głównie z koniecznością dokonania wyboru, w które sprawy warto zainwestować czas i wysiłek, a w które nie" – twierdzi portal.

"Rzeczywiście mamy więcej spraw niż jesteśmy w stanie obsłużyć" – przekazała NOS Hanneke Ekelmans z komendy głównej policji. Funkcjonariuszka oceniła, że sprawy stają się coraz bardziej skomplikowane, wymagają więcej czasu i wysiłku, a liczba policjantów nie wzrasta.

Najwięcej umarzanych spraw jest w Brabancji Wschodniej na południu kraju oraz w Rotterdamie - ustalił NOS. Okazuje się także, że jedynie 6 proc. spraw związanych z przestępczością online, kończy się zatrzymaniem podejrzanego.

Czytaj więcej:

Holandia: Plażowiczka weszła na grzbiet wieloryba. Trafiła do aresztu, a policja bada jak ją ukarać

Holandia: W pierwszym półroczu skradziono najwięcej samochodów od 20 lat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2022
  GBP 5.4484 złEUR 4.6976 złUSD 4.4760 złCHF 4.7496 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama