Menu

Holandia: Do kraju napływa coraz więcej imigrantów z Mołdawii

Holandia: Do kraju napływa coraz więcej imigrantów z Mołdawii
Holandia przyciąga do siebie wielu imigrantów - również tych spoza UE. (Fot. Getty Images)
Do Holandii przybywa coraz więcej migrantów z Mołdawii - informują holenderskie media. W ostatnich dniach zatrzymano autobus z 65 obywatelami tego kraju, którzy nielegalnie przedostali się do Holandii. Aresztowano kierowców.
Reklama

W autobusie było 65 osób, w tym wiele dzieci, które chciały dostać się do ośrodka przyjmującego uchodźców w Ter Apel. Wszystkie złożyły wniosek o azyl. Dwaj kierowcy, również Mołdawianie, zostali aresztowani w związku z podejrzeniem handlu ludźmi.

Pracownicy ośrodka dla azylantów zadzwonili do żandarmerii, gdy zobaczyli grupę około 20 osób zmierzającą z autobusu zaparkowanego niedaleko wejścia do ośrodka. Okazało się, że nikt nie miał przy sobie ważnych dokumentów podróży.

Jak informuje portal telewizji Nederlandse Omroep Stichting, to już trzeci taki przypadek w ostatnim czasie. W ubiegły piątek aresztowano 34-letniego mężczyznę, który w swojej furgonetce przewoził 19 Mołdawian, a w sierpniu w Ter Apel aresztowano dwóch mężczyzn, którzy busem przewieźli do tego miasta 10 Mołdawian.

Mołdawia jest jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. (Fot. Getty Images)

W październiku obywatele tego kraju stanowili drugą największą grupę narodowościową, po Syryjczykach, która ubiegała się w Holandii o azyl. Jak dotąd w 2019 r. do Holandii z Mołdawii przybyło 851 osób ubiegających się o azyl. W całym 2018 r. były to 852 osoby.

"Zdecydowanie przykuwa to naszą uwagę. To, że przybywają tak duże grupy, jest dla nas nowością" – przekazał RTV Noord rzecznik żandarmerii (Marechaussee) Stan Verberkt. "Zbadamy, dlaczego przyjeżdżają teraz do Holandii" - dodał.

Czytaj więcej:

Brexit: Wielka Brytania chce cztery razy więcej imigrantów w rolnictwie

Boris Johnson: Imigranci będą płacić za korzystanie z NHS "już w dniu przyjazdu do UK"

Koniec zarobkowych wyjazdów Polaków do UK? "Teraz prym wiodą Niemcy"

Boris Johnson zapowiada koniec zasiłków dla dzieci w Polsce

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama