Menu

Holandia: Brakuje pracowników w hotelach i restauracjach

Holandia: Brakuje pracowników w hotelach i restauracjach
Branża gastronomiczna w Holandii zmaga się z poważnym niedoborem siły roboczej. (Fot. Getty Images)
W Niderlandach brakuje pracowników w hotelach i gastronomii, dlatego organizacja Koninklijke Horeca Nederland (KHN), skupiająca hotele i restauracje, rozpoczęła akcję: 'praca w branży hotelarskiej/gastronomicznej - codziennie impreza'.
Reklama
Reklama

Po kilku miesiącach zamknięcia w połowie maja ponownie zostały otwarte restauracje w Holandii. Wcześniej były one nieczynne ze względu na obostrzenia związane z Covid-19. Pandemia dotknęła także hotelarstwo. Hotele były wprawdzie otwarte, jednak świeciły pustkami.

Teraz branżę turystyczną dotknął kolejny kryzys – braku rąk do pracy. "Podczas pandemii wiele osób odeszło z pracy w naszej branży lub zostało zwolnionych" – przekazał Rober Willemsen, przewodniczący Koninklijke Horeca Nederland. "Teraz musimy odzyskać starych pracowników lub zatrudnić nowych" – wskazuje na stronie internetowej organizacji.

Z badań KHN wynika, że 58 procent przedsiębiorców horeca, czyli sektora hotelarskiego i gastronomicznego, ma obecnie mniej pracowników, niż przed kryzysem spowodowanym pandemią. Właśnie dlatego KHN, skupiająca 19 tys. firm, zainicjowała kampanię "praca w branży hotelarskiej/gastronomicznej - codziennie impreza", która ma zachęcić do znalezienia pracy w sektorze horeca.

"Od sprzątaczki do najlepszego szefa kuchni. Wzywamy ludzi z pasją do pracy w naszej pięknej branży" – zachęca przewodniczący KHN podkreślając, że np. praca w hotelarstwie to impreza każdego dnia.

"Dzięki narzędziom i wskazówkom, które są dostępne na naszej stronie internetowej, oferujemy przedsiębiorcom szerokie możliwości poszukiwania nowych pracowników" – przekazano na stronie organizacji.

Czytaj więcej:

Włoska gastronomia ma problem. Brakuje 150 tys. osób do pracy

Raport: Pracownicy NHS i domów opieki są wypaleni zawodowo

Cudzoziemcy podnoszą polską gospodarkę z kryzysu? Wciąż za mało pracowników

  Komentarze
  • Ultravox2010
   18 czerwca, 22:37

   Sytuacja jest jaka jest.Wielu jednak pracownikow tej branzy znalazlo inne zajecia i teraz bylym swoim pracodawcom mowi: pocalujcie nas w d... "Kiedy zesmy zapieprzali za (ponizej) minimalna stawke to zescie nas traktowali jak dziewczyny na telefon."No i przyszla koza do woza.Wielu tym pracownikom pandemia pozwolila uwierzyc w siebie i odbic sie od dna.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama