Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Holandia: Policja zatrzymała aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg

Holandia: Policja zatrzymała aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg
Thurnberg, która jest Szwedką, była już wielokrotnie karana grzywnami za udział w protestach i nieposłuszeństwo obywatelskie w różnych krajach. (Fot. RAMON VAN FLYMEN/ANP/AFP via Getty Images)
Holenderska policja zatrzymała w sobotę słynną aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg wraz z grupą innych demonstrantów, która brała udział w proteście i usiłowała zablokować ważną autostradę A12 prowadzącą do Hagi - podała AFP.
Reklama
Reklama

Thurnberg brała udział w proteście wraz z kilkuset innymi aktywistami klimatycznymi, którzy sprzeciwiają się wszelkim subwencjom oraz ulgom podatkowym wspierającym de facto wykorzystywanie paliw kopalnych.

Autostrada A12 była w ostatnich miesiącach wielokrotnie blokowana na wiele godzin przez demonstrantów; podczas poprzednich takich akcji klimatycznych policja przewoziła zatrzymanych aktywistów autobusami do innych części miasta, gdzie ich wypuszczano.

W sobotę Thunberg została zatrzymana dwukrotnie. Lokalne służby po raz pierwszy zatrzymały ją, gdy wraz z grupą demonstrantów próbowała zablokować główną autostradę prowadzącą do Hagi. 

Po zwolnieniu kobieta szybko wróciła do grupy protestujących, którzy blokowali inną drogę prowadzącą do stacji kolejowej. Tam została zatrzymana po raz drugi. Jak podaje Reuters, Greta Thunberg została wsadzona do policyjnego vana i zabrana wraz z innymi protestującymi. 

Organizacja klimatyczna Extinction Rebellion poinformowała przed demonstracją, że jej aktywiści zablokują autostradę, ale duże oddziały funkcjonariuszy, w tym policja konna, uniemożliwiły im dostanie się na A12 - podała AP.

Agencja przypomina, że Thunberg, która jest Szwedką, była już wielokrotnie karana grzywnami za udział w protestach i nieposłuszeństwo obywatelskie, zarówno we własnym kraju, jak i w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

Londyn: Greta Thunberg oczyszczona z zarzutu naruszenia porządku publicznego

  Komentarze
  • Gosc
   8 kwietnia, 13:22

   z jednej strony dobrze, ale z drugiej to darmowy rozglos

  • J23
   8 kwietnia, 14:43

   Znalazla swego konia w zyciu ktorego dosiada i robi na nim kariere, nie utozsamiam sie z tym wszystkim ale gratulacje dla tych ktorzy za tym stoja i steruja...

  • SO UGLY
   9 kwietnia, 04:15

   zostala aresztowana za twarz.
   i za udawanie Szreka.
   xd

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama