Menu

Hiszpania znosi od 1 lipca kwarantannę dla cudzoziemców

Hiszpania znosi od 1 lipca kwarantannę dla cudzoziemców
Hiszpania otwiera się na turystów. (Fot. Getty Images)
Od 1 lipca zniesiona zostanie w Hiszpanii obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna dla osób, przybywających z zagranicy - zapowiedział wczoraj rząd Pedra Sancheza.
Reklama

Jak poinformowała minister przemysłu, handlu i turystyki Reyes Maroto, decyzje prawne dotyczące uchylenia obowiązkowej kwarantanny zapadną po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Ten upłynie w Hiszpanii 7 czerwca.

Maroto przypomniała, że nakaz kwarantanny obowiązuje w Hiszpanii od 15 maja. Zobowiązuje on osoby, które przybyły do tego kraju, do pozostawania w miejscu zakwaterowania z wyjątkiem wyjścia do lekarza, udania się na zakupy lub nagłego przypadku.

Deklarację Maroto potwierdziła wczoraj inna członkini rządu Sancheza, szefowa hiszpańskiej dyplomacji Arancha Gonzalez Laya. W komunikacie opublikowanym na Twitterze napisała też, iż "najgorsze już minęło" w związku z epidemią.

"Od lipca reaktywujemy stopniowo turystykę międzynarodową, znosząc kwarantannę i w pełni zapewniamy bezpieczeństwo sanitarne" - napisała Gonzalez Laya.

W sobotę premier Sanchez zapowiedział, że od lipca Hiszpania przywróci swobodny ruch turystyczny, który od marca został ograniczony z powodu epidemii koronawirusa.

Zapewniając podczas konferencji prasowej w Madrycie turystów o "bezpiecznym sezonie urlopowym", Sanchez wezwał też właścicieli hiszpańskich hoteli i placówek gastronomicznych do rozpoczęcia przygotowań do wznowienia pełnej działalności swoich obiektów.

Czytaj więcej:

Hiszpania: W czasie epidemii przybywa osób zainteresowanych rozwodem

Hiszpanie "odreagowują" kwarantannę na nielegalnych imprezach

Rząd Hiszpanii wydłużył prawo do pobytu i pracy dla imigrantów

Premier Hiszpanii: 1 lipca przywrócimy swobodny ruch turystyczny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama