Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Hiszpania rezygnuje z ubiegania się o organizację igrzysk olimpijskich w 2030 roku

Hiszpania rezygnuje z ubiegania się o organizację igrzysk olimpijskich w 2030 roku
Z pomysłu organizowania zimowych igrzysk olimpijskich zrezygnowano, ponieważ dwa hiszpańskie regiony nie mogły się ze sobą porozumieć. (Fot. Getty Images)
Hiszpański Komitet Olimpijski zrezygnował ze starań o prawo zorganizowania w 2030 roku w tym kraju zimowych igrzysk olimpijskich.
Reklama
Reklama

"Nie przedstawimy naszej kandydatury Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu. Nie jesteśmy w stanie stworzyć projekt zorganizowania imprezy w położonych w Pirenejach Katalonii i Aragonii, które nie mogły dojść do wspólnego stanowiska w tej sprawie" - oznajmił szef hiszpańskiego komitetu Alejandro Blanco, nie wykluczając ponowienia starań w przyszłości.

Termin 26. ZIO to 8-24 lutego 2030 roku.

Hiszpańskie media informują, że obie prowincje nie mogły dojść do porozumienia, głównie w sprawie opracowania listy miejscowości, gdzie miałaby odbyć się rywalizacja o medale igrzysk.

Igrzyska zimowe w 2026 roku zorganizują włoskie miasta Mediolan i Cortina d'Ampezzo w dniach 6-22 lutego. Wcześniej Włochy gościły ZIO dwukrotnie, właśnie w Cortinie d'Ampezzo w 1956 oraz w Turynie w 2006 roku.

"Obok Hiszpanii, chęć zorganizowania ZIO w 2030 roku, wyraziły dotychczas USA, Japonia, Argentyna i Gruzja" - wskazał przewodniczący MKOl Thomas Bach.

Czytaj więcej:

Euro 2024: Mecz otwarcia w Monachium, finał w Berlinie

Tokio: Koszt igrzysk prawie dwukrotnie wyższy od pierwotnie zakładanego

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama