Menu

Hiszpania ogranicza wjazd dla obcokrajowców

Hiszpania ogranicza wjazd dla obcokrajowców
Restrykcje będą obowiązywały przez 30 dni. (Fot. Getty Images)
Rząd Hiszpanii ogłosił wczoraj wieczorem ograniczenie wjazdu dla obcokrajowców podróżujących do tego kraju statkami oraz samolotami. Restrykcje będą obowiązywały przez 30 dni.
Reklama

Ograniczenia w podróżowaniu do Hiszpanii zaczęły obowiązywać dzisiaj w nocy. Rząd wyjaśnił, że nowe przepisy zostały przyjęte z inicjatywy Komisji Europejskiej.

"Wjazd zostanie umożliwiony tylko obywatelom Hiszpanii, jej rezydentom, a także osobom mieszkającym w państwach UE i krajach stowarzyszonych ze strefą Schengen, którzy udają się bezpośrednio do swoich miejsc pobytu" - wynika z nowego przepisu opublikowanego w hiszpańskim dzienniku ustaw (BOE).

Przywilej wjazdu zostanie też utrzymany dla osób posiadających długoterminową wizę wydaną przez kraj stowarzyszony ze strefą Schengen, a także dla pracowników przygranicznych, przedstawicieli służby zdrowia, opiekunów osób starszych, a także załóg firm transportu towarowego.

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził kontrole na granicach z Francją, Portugalią i Marokiem w celu wstrzymania ruchu turystycznego.

W czwartek rząd Hiszpanii podjął decyzję o zamknięciu wszystkich hoteli i placówek kwaterujących turystów. Ich właścicieli zobowiązał do tymczasowego wstrzymania działalności, dając im 7 dni na całkowite zamknięcie należących do nich placówek.

Wczoraj Pedro Sanchez ogłosił, że obowiązujący od 15 marca stan zagrożenia epidemicznego w tym kraju zostanie przedłużony o kolejne 15 dni. Na jego podstawie mieszkańcy Hiszpanii zostali zobowiązani do pozostania w domach, z wyjątkiem konieczności wyjścia do pracy, kupienia żywności, lekarstw lub paliwa.

W Hiszpanii z powodu infekcji koronawirusem zmarło już 1 720 osób, a ponad 28,5 tys. zostało zakażonych.

Czytaj więcej:

Hiszpanie próbują obejść zakazy przemieszczania się. Ukarano ponad 500 osób

Hiszpania: Ponad 70 osób zakażonych koronawirusem zmarło w domach seniora

Hiszpania: Ukończyli polskie uczelnie medyczne i nie mogą leczyć

Hiszpania: Wskutek epidemii może zniknąć 300 tys. etatów w 2020 r.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama