Menu

Hiszpania: Rząd określił zasady plażowania w warunkach epidemii

Hiszpania: Rząd określił zasady plażowania w warunkach epidemii
Plaża w El Puerto del Santa Maria kilka dni temu... (Fot. Getty Images)
Według nowych zasad plażowania w Hiszpanii w warunkach epidemii, opracowanych przez rząd Petra Sancheza, pobyt na plażach w trakcie sezonu musi uwzględniać co najmniej dwumetrowy odstęp między wczasowiczami, plaże muszą być bezpłatne i podlegać władzom gminy.
Reklama

Z opublikowanego w środę w dzienniku ustaw (BOE) dokumentu wynika, że władze samorządowe mają samodzielnie ustalać odległość między plażowiczami, która nie może być mniejsza niż dwa metry.

Choć przeliczenie powierzchni przypadającej na jednego urlopowicza ma być indywidualne dla każdej plaży, to, jak wynika z przepisów, podczas liczenia powierzchni użytkowej plaży nie można uwzględniać 6-metrowej szerokości pasa przylegającego do brzegu podczas przypływu. W rzeczywistości urlopowicze będą mogli korzystać jednak również i z tego obszaru plaży położonego w najbliższym sąsiedztwie wody.

"Oznacza to, że ostatecznie średnia powierzchnia przypadająca na jednego użytkownika plaży zwiększy się i wyniesie około 4 metrów kwadratowych" - wyliczył wczoraj dziennik "El Mundo".

Choć 15 maja rząd Hiszpanii wznowił ruch turystyczny, ale zobowiązał osoby przybywające do tego kraju do dwutygodniowej kwarantanny, argumentując swoją decyzję możliwością nasilenia się epidemii.

W sobotę premier Sanchez zapowiedział, że 1 lipca, czyli nazajutrz po ostatnim dniu wdrażania rządowego planu przywracania normalności, możliwy będzie swobodny ruch turystyczny, a docierający do Hiszpanii wczasowicze nie będą podlegali obowiązkowi kwarantanny.

Premier wezwał też przedsiębiorców sektora turystycznego do natychmiastowego rozpoczęcia przygotowań do tegorocznego sezonu wakacyjnego.

Czytaj więcej:

W lipcu pierwsi turyści "COVID free" polecą na Wyspy Kanaryjskie

Hiszpania znosi od 1 lipca kwarantannę dla cudzoziemców

Hiszpania ułatwia imigrantom pracę w rolnictwie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama