Menu

Hiszpania: Restrykcje epidemiczne już w 90 miastach

Hiszpania: Restrykcje epidemiczne już w 90 miastach
Mieszkańcy madryckich stref objętych restrykcjami mogą wychodzić z domu jedynie do pracy, szkoły, lekarza oraz na zakupy. (Fot. Getty Images)
Do dzisiejszego popołudnia restrykcje w korzystaniu z przestrzeni publicznej w związku z epidemią Covid-19 wprowadziły władze 90 miast Hiszpanii. Największym z nich jest stolica kraju, Madryt.
Reklama

Od rana obostrzenia epidemiczne zaczęły obowiązywać na obszarze kolejnych ośmiu z 45 stref sanitarnych wspólnoty autonomicznej Madrytu. Zlokalizowane są one na terenie siedmiu gmin miejskich, na których mieszka łącznie ponad 1 mln osób.

Na podstawie nowych przepisów, mieszkańcy madryckich stref objętych restrykcjami mogą wychodzić z domu jedynie do pracy, szkoły, lekarza oraz na zakupy.

Dzisiaj minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa zaapelował do władz wspólnoty autonomicznej Madrytu o rozszerzenie - z powodu nasilenia się epidemii - obostrzeń na pozostałe obszary regionu, na którym mieszka w sumie ponad 6 mln osób.

Wśród hiszpańskich gmin miejskich, na terenie których obowiązują już restrykcje epidemiczne są m.in.: Parla, Getafe, Lugo, Ourense, La Coruna, Santiago de Compostela oraz Miranda de Ebro. 

Czytaj więcej:

W Hiszpanii rekordowa liczba zakażeń

Hiszpania: Popularne wśród turystów regiony ogłaszają restrykcje

Hiszpania: Przymusowa izolacja zostanie skrócona do 10 dni

Od 30 września połączenia lotnicze mają wrócić do całej strefy Schengen

Hiszpania: Trwają masowe bankructwa z powodu pandemii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama